Monika Prendke: Billboardy, plakaty, spoty reklamowe w radiu i telewizji wszem i wobec ogłaszają, że wkrótce w Stolicy Wielkopolski wielkie święto biegaczy! Formę szlifują zawodnicy, ostanie elementy dopinają Organizatorzy. Już wkrótce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstanie miasteczko maratońskie, a w nim wiele atrakcji dla biegaczy i ich rodzin.

Targi Sportowe, to ciekawa propozycja dla osób aktywnych. Na zwiedzających czekać będą wystawcy czołowych marek sprzętu i akcesoriów do biegania, rowerów oraz odzieży sportowej. Targi Poznań Sport Fair to też spotkania z ciekawymi ludźmi. Gośćmi specjalnymi na stoisku ASICS  będą: Sylwia Weisenberg - ekspertka w szeroko rozumianej dziedzinie wellness, instruktorka fitness, twórczyni nowatorskiej metody ćwiczeń „Tonique”; ikona biegania – Jerzy Skarżyński oraz Arkadiusz Gardzielewski - Mistrz Polski w Maratonie z 2013 roku. O prawidłowych strategiach żywieniowych będzie można porozmawiać z dietetyczką Runner's World - Katarzyną Biłous, a o tym jak być zdrowym maratończykiem z Dr n. med. Stefanem Ożegowskim z Centrum Zdrowia I-KAR. 

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zapewni atrakcje, które spodobają się na zarówno młodszym jak i starszym: tor rowerowy, badająca refleks kierowcy maszyna Piórkowskiego zabawa z uroczą maskotką sierżantem Pyrkiem oraz zadania do wykonania w alkogoglach, będą czekały na odwiedzających w sobotę i niedzielę maratończyków i ich rodziny Targi Poznań Sport Fair. Będzie też okazja, by usiąść w samochodzie policyjnym bez potrzeby płacenia mandatu :).
 
Zgodnie z hasłem przewodnim 15.Poznań Maraton „Różne cele, wspólna droga” na targach ustawimy 4 ścianki symbolizujące najczęstsze cele, jakie stawiają przed sobą biegacze decydując się na udział w maratonie: przebiegnięcie mety, pobicie życiówki, przezwyciężenie swoich słabości oraz zdobycie przyjaciół w środowisku biegaczy – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Maratonu. Zachęcamy do robienia sobie zdjęć utrwalających moment przebiegnięcia przez linię mety, zdobycia pierwszego miejsca i wejścia na podium oraz podzielenia się z innymi biegaczami swoimi marzeniami biegowymi – dodaje.

Będzie też nie lada gratka dla kibiców!
INEA Stadion zaprasza w swe progi kilkuset kibiców, których do gorącego dopingu zagrzeje konferansjer oraz cheerleaderki Kolejorza. Trybuna nr 3 gwarantuje idealny punkt widokowy na maratończyków wbiegających na murawę. Ich emocje będą rejestrowały postawione na murawie kamery. Każdy zawodnik będzie mógł pozdrowić swoich najbliższych, którzy będą mieli okazję zobaczyć te pozdrowienia na telebimach zlokalizowanych na stadionie oraz mecie maratonu.

Ponieważ maratończycy przebiegną przez INEA Stadion na początku trasy maratonu, kibice będą mieli dużo czasu na to, aby przedostać się do strefy mety na Międzynarodowych Targach Poznańskich, tam już na nich oraz biegaczy będzie czekał duet poznańskich Dj-ów! Mocne dźwięki spod ręki duetu Kalwi & Remi dodadzą na ostatnich metrach zawodnikom siły i energii! Zadbają też o atmosferę wśród kibiców na trybunach angażując ich do zabawy i udziału w konkursach.

Dla wszystkich maratończyków przygotowaliśmy kilometr po kilometrze, materiał video z przebiegu całej trasy. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny w ustalaniu ostatniej przedstartowej strategii: http://www.youtube.com/watch?v=knaHFhn8kmI

Zachęcamy też do pobierania bezpłatnej aplikacji mobilnej „Poznań Maraton”.

Aplikacja na system Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inea.marathon&hl=pl

Aplikacja na iPhone:
https://itunes.apple.com/pl/app/poznan-maraton/id908324129?mt=8

Jednocześnie przypominamy, że ostateczny termin zapisów mija 2 października. Obecnie na liście startowej 15.Poznań Maraton znajduje się 6900 zawodników.

Maratoński weekend rusza, w piątek 10 października o godz. 10.00!
Start maratonu: 12 października godz. 09.00.
Do zobaczenia!

Więcej informacji oraz zapisy: www.marathon.poznan.pl.
 
fot. Przemysław Szyszka
 
 
 
{moscomment}