Monika Prendke: Od wielu lat z dumą wspominamy doniosłe chwile Wielkopolski na medalach maratońskich. W tym roku wypisaliśmy na nim lata, w których odbył się Poznań Maraton. Chcemy, aby był on podsumowaniem wszystkich dotychczasowych edycji, których niezłomnymi bohaterami byli  maratończycy, wzbogacający historię Poznania o tysiące doniosłych chwil. Tysiące biegaczy, to tysiące motywów, inspiracji i celów, a wszystkie łączy jedna wspólna droga – maraton. Ten jubileuszowy medal, trafi na szyję każdego biegacza, który w dniu 12 października przekroczy linię mety poznańskiego maratonu.

Skoro urodziny, to i prezenty. Najlepsi w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe od naszego Sponsora Generalnego - PKO Banku Polskiego. Zwycięzca otrzyma 20 tysięcy złotych, laureat drugiego miejsca otrzyma 12 tysięcy złotych, a zawodnik zajmujący najniższy stopień podium otrzyma 8 tysięcy. Wszyscy, którzy ukończą 15.Poznań Maraton i odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe, wezmą udział w losowaniu samochodu Volvo V40 Cross Country. Osoby, które najbardziej wyróżnią się na mecie czy to strojem, czy swoją postawą (wszelkie akrobacje mile widziane) lub po prostu urokiem osobistym otrzymają obuwie sportowe firmy ASICS. Wystarczy odrobina kreatywności, humoru, no i oczywiście siły na ostatnich metrach. Naprawdę warto, aż 36 par obuwia GEL KAYANO 21 trafi na nogi maratończyków!

By, szansę miał każdy, bez względu z na czas w jakim pokona dystans maratonu, buty otrzymają przynajmniej 2 osoby dobiegające w każdym kwadransie biegu (od 2,15 do 6h). To nie koniec nagród. Sheraton Poznan Hotel, partner poznańskiego maratonu, ufundował wspaniałą nagrodę dla uczestnika, który jako 2014 ukończy bieg. Otrzyma on prezent w postaci weekendowego pobytu dla 2 osób w Sheraton Stockholm Hotel. Uroki stolicy Szwecji będzie mógł podziwiać w 2015 roku, podczas jednego z wybranych przez siebie weekendów.

Więcej informacji www.marathon.poznan.pl oraz na Fanpage Poznań Maraton. Zapisy do 2 października. Do 17 września opłata startowa wynosi 150 zł. Zapraszamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}