Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
 
TRASA
 
 
Monika Prendke:  Do 15. edycji poznańskiego maratonu postały niespełna dwa miesiące, kto nie zapisany, niech uczyni to teraz, do końca sierpnia obowiązuje niższe wpisowe! Jeszcze przez dwa tygodnie zawodnicy zapłacą  100 złotych, przy zapisach w terminie od 1 do 17 września wpisowe wynosić będzie 150 złotych, a od 18 września do 2 października wyniesie już 200 złotych. 

Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. Zdaniem Organizatorów tegoroczna trasa jest szybsza i o wiele przyjemniejsza od ubiegłorocznej. A to za sprawą kilku istotnych zmian w jej przebiegu. Maratończycy ominą największą zmorę dwóch poprzednich edycji – podbieg na       ul. Serbskiej, znany szerzej jako poznański „Heartbreak Hill”, nie pobiegną również wyłożoną kostką brukową ulicą Mickiewicza. Dzięki tym zabiegom powinno posypać się wiele „życiówek”, których z całego serca jako biegacz – maratończyk życzę uczestnikom – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor Poznań Maratonu.  Niewątpliwie dodatkową atrakcją, która spotka biegaczy już na samym początku trasy będzie wizyta na   INEA STADIONIE, trasa 15.Poznań Maratonu przebiegać będzie przez sam środek murawy stadionu.

To nie koniec zmian! Z przyjemnością informujemy, że wzrosła pula nagród finansowych. Tegoroczny zwycięzca otrzyma 20 tysięcy złotych [w roku 2013 było to 10 tys. złotych], laureat drugiego miejsca otrzyma 12 tysięcy, a zawodnik zajmujący najniższy stopień podium zgarnie 8 tysięcy złotych. Również i w tym roku nie zabraknie nagród rzeczowych. Jedną z nich jest samochód Volvo V40 Cross Country, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich uczestników biegu. Nagrodę ufundowała firma Karlik z Poznania, przy wsparciu Volvo Auto Polska. Będzie też szansa wygrania jednego z najbardziej rozpoznawalnych butów biegowych firmy ASICS – GEL KAYANO „21”. O szczegółach tej akcji poinformujemy wkrótce.

Jednocześnie przypominamy, że zapisani do poznańskiego maratonu zawodnicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań EKG. Na badania zaprasza Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia I-KAR w Poznaniu.

15.Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 12 października, start biegu zaplanowano na godzinę 09.00. Zapisy oraz więcej informacji: www.marathon.poznan.pl
 
 
 
 
 

{moscomment}