Fotorelacja 2013  /  Fotorelacja 2012 cz. 1   /   Fotorelacja 2012 cz. 2   / Fotorelacja 2011
Fotorelacja 2010 Fotorelacja 2009   /  Fotorelacja 2008

Monika Prendke: Już za 4 dni start 7 Poznań Półmaratonu. Za chwilę spotkamy się w biurze zawodów w poznańskiej Arenie. Tymczasem przekazujemy ostatnie informacje dotyczące tego co, gdzie i kiedy będzie się działo w weekend oraz czego możecie spodziewać się po tegorocznym półmaratonie.

Kto wygra? Czy w tym roku zostanie ustanowiony nowy rekord trasy?

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas rekordowa edycja – przyjęliśmy 8 500 zgłoszeń. Będziemy gościć reprezentantów z 27 państw (m.in. Niemiec, WB, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii, Włoch, Kenii, Rosji). Elita, która pojawi się na starcie powinna zapewnić kibicom dawkę mocnych sportowych emocji oraz daje szansę na ustanowienie rekordu trasy. W tym roku o wygraną walczyć będą m.in. zwycięzca Poznań Półmaratonu z 2013 r. Martin Muia Mukule oraz dwukrotna zwyciężczyni Poznań Półmaratonu (2012, 2013 r.) i aktualna rekordzistka trasy Macharia Lucy Njeri wśród kobiet.

Na zawodników czekają wyjątkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe: losowana wśród wszystkich uczestników półmaratonu TOYOTA AYGO. Samochód ufundowali Poznańscy dilerzy Toyoty. Na najlepszego Poznaniaka i Poznaniankę czekają złote karnety do hotelowego klubu fitness, ufundowane przez hotel Sheraton w Poznaniu, a Poznanianka i Poznaniak zajmujący drugie i trzecie miejsca skorzystają z SPA w TERMACH MALTAŃSKICH. Na sprzęt sportowy od ASICS będą mogli liczyć najlepsi biegacze w kategoriach wiekowych, natomiast od Endu Sport bony za zakup sprzętu sportowego otrzymają najlepsi rolkarze i wózkarze.

Natomiast wszytscy posiadacze numeru startowego na 7.Poznań Półmaraton będą mogli sobotni mecz LECH – JAGIELLONIA zobaczyć za PÓŁ CENY!

Więcej informacji na: http://www.lechpoznan.pl/news/polowkazapolowke#.Uzutc1dlejZ

Pakiety startowe już gotowe, Targi Expo oraz Biuro Zawodów w trakcie budowy, tak to już za kilka dni!  Przypominamy, że odbiór pakietów startowych odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena w następujących dniach i godzinach:
-   5 kwietnia (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
-   6 kwietnia (sobota) w godz. 09:00 – 20:00

Co na targach?
Oprócz szerokiego asortymentu sprzętu sportowego, odżywek i suplementów diety, będzie też można wesprzeć akcje charytatywne, szczególnie na swoje stoiska zapraszają: Fundacja RAK OFF, Drużyna Szpiku oraz Hotel Sheraton. Na targach będzie też można zakupić chleb maratoński oraz zbadać swoje serce.

Niedziela, 6 kwietnia – START i TRASA oraz META
Start odbędzie się z ul. Baraniaka. O godz. 9:50 na trasę wyruszą rolkarze i zawodnicy na wózkach. Biegacze startują punktualnie o godz. 10.00. Na trasie liczna grupa Pacemaków będzie prowadzić biegaczy na wynik w przedziałach 5 minutowych. Potężne wsparcie biegaczom zapewni 25 zespołów muzycznych rozlokowanych wzdłuż całej trasy. Równocześnie dodatkową porcję energii dostarczą cztery punkty żywieniowe rozstawione na trasie na 5, 10, 15 i 20 km, które zaopatrzone będą w wodę, napój izotoniczny, czekoladę oraz cukier.

Nowością jest WSPÓLNA META dla biegaczy, rolkarzy i wózkarzy zlokalizowana na pozbruku przed trybuną na mecie toru regatowego. Wszystkim finiszującym uczestnikom dużą dawkę pozytywnej energii zapewni znany poznański duet KALWI & REMI.

Wszystkich startujących zawodników zachęcamy do zapoznania się specjalnie przygotowanym informatorem, który dostępny jest na stronie internetowej półmaratonu: (http://halfmarathon.poznan.pl/home-pl/14-aktualnosci/399-informator-dla-zawodnikow).  Znajdują się tam odpowiedzi na większość pojawiających się pytań oraz wskazówki dotyczące lokalizacji wszystkich miejsc ważnych z punktu widzenia zawodnika.

Na koniec na ostatnie dni przed biegiem motywator autorstwa Jacka Mejera Mezo (http://halfmarathon.poznan.pl/home-pl/14-aktualnosci/397-muzyczne-wsparcie-od-meza) dla wrowadzenia w bojowy nastrój biegowy.

Do zobaczenia w weekend!
 
 
 

{moscomment}