Galeria - cz I
Galeria cz II
Galeria cz III
Wyniki
niebawem reportaż filmowy

Wojciech Szota: Powoli największe polskie maratony zyskują młodszego brata. Tydzień temu odbyła się już trzecia edycja Półmaratonu Warszawskiego. Od dziś także Poznań może się poszczycić półmaratonem. Pierwszy historyczny start nastąpił dziś o godzinie dziesiątej. Pogoda dopisała i biegaczom reprezentującym 14 państw na całej trasie przyświecało delikatne słońce. Bieg umilały także liczne zespoły muzyczne. Doping był wzajemny. Kiedy przebiegałem około 5 kilometra pan grający na syntezatorze zebrał gromkie brawa od dużej grupy „biegających melomanów".


 

Władze miasta były reprezentowane w najlepszy możliwy sposób. Do biegu stanęli prezydent i wiceprezydent Poznania. Odwrotnie niż na urzędzie górą był wiceprezydent Maciej Frankiewicz, który z czasem 1:46:13 pokonał prezydenta Ryszarda Grobelnego - 2:02:21. Wśród elity nie było zbyt wielkich emocji. Nathan Soimo z Kenii zwyciężył z przewagą ponad dwóch minut. Drugi na mecie Marek Jaroszewski powiedział, że nie wierzył  w szansę rywalizacji z Kenijczykiem i skupił się głównie na obronie drugiego miejsca. Wśród pań najszybsza była Karolina Jarzyńska z bardzo dobrym czasem 1:12:33 wyprzedzając nieznacznie Dorotę Ustianowską - 1:12:42!

 

Nam wyjątkowo zaimponowała Agnieszka Mizera. Tym razem zamiast z rywalkami zmagała się z kontuzją, której nabawiła się już na początku biegu. Mimo wszystko ukończyła zawody na jednym z ostatnich miejsc. Przypominamy, że Agnieszka ma na koncie wiele zwycięstw i to w tak ekstremalnych imprezach jak „maraton Komandosa" w Lublińcu czy „Setka" w Kaliszu.

 

Nasza ekipa oprócz aktywnego udziału zaznaczyła swoją obecność na targach EXPO przy półmaratonie. W najbliższym czasie zaprezentujemy wam efekt naszej pracy a są nim opinie biegaczy, którzy opowiedzieli nam o swojej przygodzie z bieganiem.

{moscomment}