Wyniki

Dział poświęcony imprezie
Strona zawodów
 
 
 
Monika Prendke: Kolejny Poznań Maraton już za nami! Jak co roku, biegacze i kibice udowodnili, że Poznań jest najfajniej rozbieganym miastem w Polsce. Po raz kolejny poznański bieg zgromadził rekordową liczbę zawodników – ponad 5756 biegaczy z 26 państw zmierzyło się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. Na mecie zameldowało się 5678 zawodników – to nowy rekord frekwencji w Poznaniu.

Czternasta już edycja Poznańskiego Maratonu przyniosła zawodnikom wiele atrakcji i niespodzianek. Jednopętlowa trasa była dla wielu tyleż wyzwaniem, co wyjątkową okazją do zwiedzenia niemal całego miasta z wyjątkowej, biegowej perspektywy. Na mecie czekał na wszystkich medal upamiętniający obchody 100-lecia urodzin Hipolita Cegielskiego. W ramach maratonu, jak co roku, odbyło się szereg imprez towarzyszących; targi Poznań Sport Fair, biegi na krótszych dystansach, pasta party oraz tematyczne prelekcje dla biegaczy. 

Jak zwykle, maraton nie obyłby się bez fantastycznych nagród. Wszyscy maratończycy, którzy szczęśliwie zameldowali się na mecie trzymali kciuki podczas losowania nagród głównych: samochodu Volvo V40 Cross Country, biletu na Maraton Paryski. Szczęśliwym posiadaczem Volvo został zawodnik, który dystans maratoński o numerze startowym 1754 - pokonał w czasie 04:23:29. W Paryżu wiosną pobiegnie Arkadiusz Rzepka z Jeleniej Góry, a uroczy weekend w Barcelońskim Sheratonie spędzi zawodnik, który jako wbiegł na metę jako 2013 zawodnik.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i wolontariuszom, patronom medialnym, służbom, kibicom za świetną imprezę, zaangażowanie i ogromny wkład w sukces 14. Poznań Maraton!

Już dziś serdecznie zapraszamy na 7. Poznań Półmaraton oraz na jubileuszowy 15. Poznań Maraton.

ZWYCIĘZY W KAT. MĘŻCZYZN


I miejsce -  Tarus David Kiptui - Kenia -  02:13:08
II miejsce - Kirui Edwin - Kenia - 02:15:47
III miejsce - Ochal Paweł - Polska  -  02:15:58


ZWYCIĘZY W KAT. KOBIET

I miejsce - Damantsevich Maryna - Białoruś  -  02:36:02
II miejsce - Rezkaya Volha - Białoruś - 02:38:24
III miejsce - Meloch Arleta - Poznań - 02:43:00

VIP

Ryszard Grobelny – Prezydent  Miasta Poznania     04:22:44
Iwona Guzowska     03:30:15

 
 
 
{moscomment}