Plan - okolice startu i mety
INFORMATOR DLA ZAWODNIKÓW 


W przededniu startu 14. Poznań Maratonu rozmawiamy z organizatorem reprezentowanym przez Monikę Prendke.

MARATOŃCZYK.PL
Już w najbliższą niedzielę miasto Poznań przygotowuje się na wielkie święto biegowe. Będzie to największy bieg nie tylko w Wielkopolsce, ale także maraton zajmujący drugą lokatę wśród największych maratonów w Polsce. Zgłosiło się już ponad 7 tys. zawodników, a ponad 6,5 tys. ma już nadane numery startowe.

POZNAŃ MARATON - Monika Prendke:
Niezmiernie nas cieszy stale rosnąca frekwencja w biegach długodystansowych, a zwłaszcza w poznańskim maratonie. To niezwykle motywuje nas Organizatorów do dalszej pracy, napawa nas ogromną radością, że trud i wysiłek włożony w organizację biegu przynosi pozytywne efekty.

MARATOŃCZYK.PL
Czy wszystko jest już zapięte na przysłowiowy „ostatni guzik”?

M.P.: W ostatnim czasie pracujemy praktycznie dzień i noc, po to by wszystko zostało „zapięte na ostatni guzik” . Ostanie odprawy techniczne, transporty z pakietami startowymi i żywnościowymi, budowa stref: startu i mety Maratonu, to tylko kilka z licznych zadań z jakimi w ostatnich dniach się zmagamy.

MARATOŃCZYK.PL
Czy zawodnicy planujący start w Poznańskim Maratonie mogą czuć się bezpiecznie? Mamy na myśli zabezpieczenie medyczne – zwłaszcza w kontekście smutnego wydarzenia podczas wczorajszego biegu w Warszawie? Jak wygląda w Poznaniu zabezpieczenie medyczne trasy i strefy mety?

M.P.: Dla nas organizatorów sprawa bezpieczeństwa zawodników to priorytet. Zawsze do tej kwestii podchodziliśmy z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, nie tylko w kwestii zabezpieczenia medycznego, ale też zapewnienia wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa na całej trasie biegu. W tym roku nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie blisko 1 000 osób. Będą to służby medyczne, przeszkolone zespoły ratowników, PCK, służby mundurowe oraz wolontariusze.  Szczegółowa dyslokacja na trasie w/w służb omawiana jest na specjalnych odprawach technicznych.

MARATOŃCZYK.PL
Czy w tych ostatnich dniach przed startem chcielibyście jakoś zachęcić tych, którzy są na liście startowej, ale jeszcze się wahają czy nie zostać w niedzielę w dom?

M.P.: Decyzję o starcie każdy zawodnik musi podjąć indywidualnie. Każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem gotowy? Oczywiście wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w 14.Poznań Maraton, jeśli nie w roli biegaczy, to w roli kibiców:)

MARATOŃCZYK.PL
Jak szybki będzie maraton? Rekord świata jest oczywiście niemożliwy do pobicia :) ale może możemy już poznać założenia startowe i przewidywany czas zwycięzcy? Kto jest faworytem tegorocznego biegu?

M.P.: Podobnie jak w latach ubiegłych o  nowy rekord trasy walczyć będą Kenijczycy. Zdecydowanym faworytem biegu jest David Kiptui Tarus, który może pochwalić się życiówką 2:09:24. Nie oznacza to jednak, że polscy zawodnicy nie włączą się do rywalizacji  m.in. dwukrotna zwyciężczyni poznańskiego maratonu Arleta Meloch, Agnieszka Janasiak, Paweł Ochal, Emil Dobrowolski oraz Michał Smalec.  Oczywiście dla nas Organizatorów zwycięzcą jest każdy zawodnik, który ukończy 14.Poznań Maraton, czego życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji.
 
MARATOŃCZYK.PL
Dziękujemy za rozmowę i życzymy wspaniałej impezy!

{moscomment}