Plan - okolice startu i mety
INFORMATOR DLA ZAWODNIKÓW 
Dział poświęcony imprezie
Regulamin
Strona zawodów
FOTORELACJA 2012 (fot. Dorota Świderska)
 
Monika Prendke:Trwa końcowe odliczanie do startu 14. edycji poznańskiego maratonu. Odprawy techniczne, duże transporty z pakietami startowymi i żywnościowymi, budowa stref: startu i mety Maratonu, to tylko kilka z licznych zadań z jakimi w ostatnich dniach zmagają się Organizatorzy. To też ważny czas dla biegaczy. Przeznaczmy go na odpoczynek, dużą dawkę snu oraz profilaktyczną wizytę u lekarza sprawdzającą gotowość organizmu do ekstremalnego wysiłku. Wspólnie z Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia I-KAR w Poznaniu zapraszamy biegaczy mających nadany numer startowy na bezpłatne badania EKG oraz konsultację kardiologiczną. Zapisać się na badanie można dzwoniąc pod numerami telefonów 61 895 12 28 / 61 855 19 17 lub pisząc na e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rejestracja codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00.

Od piątku 11 października zacznie działać Biuro Zawodów, tym samym rozpocznie się weekend maratoński, w trakcie którego każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się biegi na krótszych dystansach, targi sprzętu i odzieży sportowej, prelekcje oraz Pasta Party. Na stoiskach naszych partnerów czeka wiele niespodzianek i atrakcji. Dedykowaną maratońską kolekcję odzieży zakupicie na stoisku ASICS, u naszych przyjaciół z Drużyny Szpiku na ergometrze wioślarskim „pościgacie się” się z mistrzami Olimpijskimi, a u Karlika pstrykniecie fotkę z VOLVO. Macie też szansę trafić na okładkę miesięcznika Runner's World. Czas zagospodarujemy również najmłodszym, gdzie już od piątku na Targach Poznań Sport Fair zacznie działać Strefa Małego Kibica. W niedzielę wszystkich fanów kina Sponsor Generalny PKO Bank Polski zaprasza na pokazy filmowe. Dla wszystkich uczestników poznańskiego maratonu przygotowaliśmy informator. Warto się z nim zapoznać. Informator do pobrania ze stroni internetowej www.marathon.poznan.pl.
Kilka niezbędnych informacji:

Biuro Zawodów czynne na Międzynarodowych Targach Poznańskich w hali numer 3 (wejście od ulicy Głogowskiej) w dniach:
- 11 października – w godzinach od 09.00 do 21.00
- 12 października – w godzinach od 09.00 do 21.00
- 13 października – nieczynne

W tegorocznym pakiecie startowym każdy zawodnik znajdzie: numer startowy, chip, agrafki, gąbkę, koszulkę techniczną oraz upominki od naszych partnerów: m.in. napój izotoniczny Powerade, pastylki na gardło Manukan®, wodoodporne plastry COMPEED® . Najbliższe parkingi: - na terenie MTP – na ok. 300 miejsc, czynny wyłącznie w dniu Maratonu (wjazd od ul. Śniadeckich). Parking płatny. 

- na ul. Matejki – na ok. 1000 miejsc. Parking płatny.

Ponadto, w niedzielę - w dniu Maratonu w Poznaniu nie obowiązuje płatna strefa parkowania tj. postój na ulicach w miejscach wyznaczonych do parkowania – BEZPŁATNY. Polecamy dojazd na start komunikacją miejską. Informacje na temat rozkładu jazdy, cen biletów wraz z mapami linii tramwajowych i autobusowych można znaleźć na stronach internetowych Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu: www.ztm.poznan.pl Prosimy o dokładne sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy przed planowaną podróżą! Polecamy również wyszukiwarkę połączeń: http://poznan.jakdojade.pl/

Dojście z szatni na start
W niedzielę, po zostawieniu rzeczy w szatniach (hala numer 4), na linię startu należy się udać przez bramę od ulicy Głogowskiej i dalej wzdłuż ul. Roosevelta (spokojnym spacerem ok. 7-8 minut).

Uwaga: inne wyjścia z MTP będą zamknięte, w tym również to od. ul. Grunwaldzkiej. Trener Mike Fanelli swoim podopiecznym często radzi „Mówię biegaczom, by dzielili maraton na 3 części. Pierwszą część należy biegać głową, drugą swoją osobowością, a trzecią sercem”. Zimnej głowy, ciepłego serca i hartu ducha życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Maratonu. Do zobaczenia!

14.Poznań Maraton
Start:
niedziela 13.10.2013, godz. 9.00,
ul. Grunwaldzka, Poznań

Plan - okolice startu i mety

Plan - hala targowa 

 

 

 

{moscomment}