Monika Prendke: Już za 10 dni w Stolicy Wielkopolski odbędzie się 14.Poznań Maraton. Chęć udziału do biegu zgłosiło ponad 7 000 tysięcy zawodników, którzy w niedzielę 13 października zmierzą się z dystansem 42,195 km. Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. O nowy rekord trasy walczyć będą Kenijczycy, zdecydowanym faworytem biegu jest David Kiptui Tarus, który może pochwalić się życiówką 2:09:24. Wśród Pań w tym roku o czołowe lokaty walczyć będą utytułowane reprezentantki Polski: m.in. dwukrotna zwyciężczyni poznańskiego maratonu Arleta Meloch.
 
Szanse na Główną Nagrodę Rzeczową – samochód Volvo V40 Cross Country ma każdy uczestnik maratonu, bowiem nagroda będzie losowana wśród wszystkich zawodników, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe oraz ukończą bieg w regulaminowym czasie 6 godzin. Szczęśliwiec, który na mecie zjawi się jako 2013-a osoba skorzysta z podwójnego zaproszenia do hotelu Le Méridien w Barcelonie. Nagrodę ufundował Sheraton Poznań Hotel.

To nie koniec nagród! Ten kto popisze się kreatywnym pomysłem i w najlepszy sposób dokończy hasło rozpoczynające się od zdania "42,195 km to dla mnie..." jednocześnie utrzymując charakter kampanii firmy ASICS "Better Your Best/Droga do doskonałości" otrzyma od naszego partnera sportowego – pakiet startowy na 38. Marathon de Paris! Najlepsi poznaniacy i poznanianki (miejsca od I do III) zrobią zakupy w sklepie Świat Biegacza w Poznaniu, a laureaci poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają sprzęt sportowy od firmy ASICS. Łączna pula wszystkich nagród wynosi 250 000 zł!

Zapraszamy na weekend pełen atrakcji!
W sobotę 12 października w godzinach od 14.00 do 20.00 odbędzie się uczta makaronowa PASTA –PARTY, a od godziny 16.00 w sali zielonej rozpoczną się trwające nieprzerwanie przez kilka godzin prelekcje oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi – autorytetami biegów długodystansowych: Marcinem Fehlau, Michałem Bartoszakiem oraz trenerem i autorem poradników dla biegaczy – Jerzym Skarżyńskim. Nie zabraknie też porad dietetyka, fizjoterapeuty, neurologa, a nawet kosmetyczki, którzy tego dnia będą odpowiadać na pytania biegaczy. Szczegółowy program prelekcji znajduje się na stronie maratonu. Wstęp wolny.

- Dla prawdziwych kolekcjonerów i nowinek modowych przygotowaliśmy dedykowaną kolekcję odzieży. Oczywiście wszystkie produkty, będą sygnowane logo 14. Poznań Maraton, co sprawia, że to nie tylko doskonałe produkty technologiczne, ale również stanowią znakomitą pamiątkę – mówi Monika Prendke z Biura Prasowego Maratonu.

W skład kolekcji wchodzą: koszulka damska z krótkim rękawem, koszulka męska z krótkim rękawem, na cieplejszą porę polecamy z kolekcji czapeczkę z daszkiem, a na chłodne jesienne dni zestaw czapkę z rękawiczkami. Kolekcja dostępna będzie na stoisku firmy ASICS podczas Targów Poznań Sport Fair. Oficjalnym i wyłącznym partnerem w sprzedaży kolekcji jest Marcin Fehlau – właściciel sklepu Świat Biegacza. Ceny od 49 zł za czapeczkę do 129 zł za koszulkę.

Na pewno nie będą się nudzić kibice na mecie! W oczekiwaniu na pierwszych zawodników Sponsor Generalny PKO Bank Polski zaprasza na pokazy filmowe. Przewidziano też atrakcje dla najmłodszych; gry i zabawy, zajęcia plastyczne, to atrakcje jakie zapewnią nasi partnerzy: przedszkole Zaczarowany Park z Poznania, Firma Karlik autoryzowany Dealer Volvo oraz Fundacja Rak Off. Będą rozgrywki piłkarskie dla szkół, pokaz siatkonogi i Kung Fu, spotkania ze znanymi sportowcami – przygotowywane przy współpracy z Akademią Reissa. Oprócz konkurencji sportowych, dzieci w oczekiwaniu na najbliższych będą mogły poskakać na przygotowanej trampolinie, wykazać się twórczym potencjałem korzystając z malarskiego atelier lub lepiąc w glinie, a chęć naukowych odkryć zrealizować konstruując robota.

- Miniony weekend spędziliśmy w Warszawie, tak jak wielu z Was wzięliśmy udział jubileuszowej edycji maratonu warszawskiego. Na naszym stoisku promocyjnym odbyliśmy wiele ciekawych rozmów, dzieliliście się Waszymi spostrzeżeniami, odczuciami na temat trasy i organizacji. Przed niedzielnym startem mieliście obawy, czy za dwa tygodnie dacie radę wziąć udział w poznańskim maratonie. Mówiliście, że ostateczną decyzję podejmiecie po biegu. Mamy nadzieję, że wszystko poszło gładko i po Waszej myśli, że padło wiele życiówek! Odpocznijcie, zregenerujcie siły i spokojnie podejmijcie decyzję o starcie. Dajemy Wam jeszcze chwilę czasu do namysłu. Na Waszą prośbę przedłużamy zapisy do niedzieli 6 października – zachęca Dyrektor Maratonu Maciej Mielęcki.

Do zobaczenia na starcie!

Organizatorzy 14.Poznań Maraton

 

 

{moscomment}