Dział poświęcony imprezie
Regulamin
Strona zawodów
FOTORELACJA 2012 (fot. Dorota Świderska) 

Monika Prendke: Do startu pozostał już niespełna miesiąc. Do tej pory chęć udziału w biegu zgłosiło ponad 7 tysięcy biegaczy! Na zawodników czeka jednopętlowa trasa, jubileuszowy medal, w tym roku upamiętniający 200. rocznicę narodzin wielkopolskiego przemysłowca, społecznika i naukowca Hipolita Cegielskiego, atrakcyjne nagrody, w tym weekend w hotelu Le Meridien w Barcelonie, start w „Paris Marathon 2014” czy Volvo V40 Cross Country.

Tak jak w roku ubiegłym centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a biegacze do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. Wiadomo już czego można się spodziewać po tegorocznej trasie i warto z tej wiedzy skorzystać dobrze planując własną strategię biegu. - Nie ma co się obawiać podbiegu na Serbskiej – radzi Marcin Fehlau, profesjonalny maratończyk i trener, mówiąc o stromym odcinku na Winogradach. – Pamiętajmy, że biegniemy maraton, a nie rekreacyjną „dychę”. Ten dystans wzbudza jednak pewien respekt. Powinniśmy przygotować się mentalnie i zaplanować, jak rozłożyć siły, żeby pobiec po jak najlepszy czas. Warto mieć na uwadze, że po tym podbiegu mamy bardzo długi odcinek „z górki”, który prowadzi do mety – konkluduje.

-Za nim jednak wyruszymy na trasę 14.Poznań Maraton, warto zajrzeć na MTP dzień lub dwa dni wcześniej, gdzie dla zawodników i ich rodzin przygotowaliśmy wiele atrakcji – mówi Monika Prendke z biura Maratonu. Najnowsze kolekcje, obowiązujące trendy w modzie zobaczymy na targach sprzętu i odzieży sportowej, które otwarte zostaną już w piątek 11 października o godzinie 09.00 i potrwają do niedzieli 13 października. Poznań Sport Fair to też okazja do spotkania na stoisku Drużyny Szpiku olimpijczyków: Adama Korola, Michała Jelińskiego czy Julii Michalskiej – Płotkowiak, z którymi będzie można „pościgać się” na ergometrze wioślarskim.

W sobotę 12 października w godzinach od 14.00 do 20.00 odbędzie się uczta makaronowa PASTA – PARTY, a od godziny 16.00 w sali zielonej rozpoczną się trwające nieprzerwanie przez kilka godzin prelekcje oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi – autorytetami biegów długodystansowych: Marcinem Fehlau, Michałem Bartoszakiem oraz trenerem i autorem poradników dla biegaczy – JERZYM SKARŻYŃSKIM! Nie zabraknie też porad dietetyka, fizjoterapeuty, neurologa, a nawet kosmetyczki, którzy tego dnia będą odpowiadać na pytania biegaczy. Szczegółowy program prelekcji znajduje się na stronie maratonu. Wstęp wolny.

Poznański Maraton, to też silny doping kibiców, którzy każdego roku tłumnie gromadzą się niemalże na każdym kilometrze trasy. Będą zespoły muzyczne, wsparcia biegaczom udzielą też uczniowie poznańskich szkół. Na pewno nie będą się nudzić kibice na mecie! W oczekiwaniu na pierwszych zawodników, na pokazy filmowe zaprasza Sponsor Generalny PKO Bank Polski. Przewidziano też atrakcje dla najmłodszych.


14. Poznań Maraton pobiegnie ulicami stolicy Wielkopolski 13 października 2013 r.
Zapisy potrwają do 2 października 2013 r.
Zgłoszenia i informacje: www.marathon.poznan.pl

 

 

{moscomment}