Monika Prendke: Bieganie jest już od jakiegoś czasu na tyle popularne, modne i medialne, że coraz częściej na trasach biegów – szczególnie tych największych i uchodzących za najbardziej prestiżowe – można spotkać osoby znane z łamów gazet i telewizyjnych ekranów. Nie ma się, ostatecznie, co dziwić biegającym osobistościom, bo raz, że bieganie to sama przyjemność, a dwa – każdemu fajnie jest przebywać między ludźmi, którzy też mają małego biegowego bzika. A że przy okazji, można się też polansować? Tym lepiej! Byleby na biegowy sposób, oczywiście. 

Na tegorocznym 14. Poznań Maratonie również nie zabraknie biegających VIP-ów. Iwona Guzowska czterokrotnie zdobyła Puchar Świata kick-boxingu, dwukrotnie została posłanką na Sejm RP i w tym roku drugi raz wystartuje w poznańskim Maratonie. W zeszłym roku dobiegła na metę z czasem  03:37:12 i wygląda na to, że Poznań Maraton przypadł pani poseł do gustu, bo  w tym roku ma zamiar pobić ubiegłoroczny wynik.

Dla wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się z Iwoną Guzowską nie w ringu, ale właśnie na trasie poznańskiego biegu, albo po prostu dobrym biegowym zwyczajem przybić piątkę z koleżanką-biegaczką, informujemy, że będzie biegła z numerem 7. 

Adam Korol wcale nie ustępuje Iwonie Guzowskiej. Mistrz olimpijski z Pekinu, mistrz Europy i czterokrotny mistrz świata, słowem – duma polskiego wioślarstwa. Sportowiec początkowo zastanawiał się, czy wystartować w Poznaniu czy w Warszawie. „Padło na Poznań gdyż do tego miasta mam większy sentyment i dużo dużo niezapomnianych wspomnień:-) Tu zaczynałem starty jako młodzik, później jako junior i senior. Tu na torze Malta zdobyłem tytuł Mistrza Świata, pobiłem rekord świata, wygrałem zawody pucharu świata. Tak więc miejsce to jest mi szczególnie bliskie. Bardzo ważna dla mnie była opinia o perfekcyjnej organizacji i najlepszych kibicach w Polsce ” - mówi Adam Korol. To będzie maratoński debiut wioślarza, który pobiegnie z numerem 4.

Tradycyjnie do biegu stanie, także Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania. Mimo niedawnego startu w triathlonie, Grobelny nie odpuścił treningów i pobiegnie w maratonie z numerem pierwszym.

Jak lansować się dzięki bieganiu pokazała aktorka Kasia Bujakiewicz od dawna biegająca Poznań Maraton, w barwach Drużyny Szpiku. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak to zrobić, zobaczcie ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=_bZ3yPGEibY

Organizatorzy nie zdradzają, czy jeszcze jakieś znane osobistości wystartują w 14. Poznań Maratonie. „Niektórzy wolą mierzyć się z maratońskim wyzwaniem bez rozgłosu i w skupieniu. Mogę tylko poradzić, żeby na trasie mieć oczy szeroko otwarte” – mówi Monika Prendke z Biura Maratonu.
14. Poznań Maraton pobiegnie ulicami stolicy Wielkopolski w niedzielę 13 października.   
 
 
 
 
 

{moscomment}