Monika Prendke: Znamy już trasę, jaką będą musieli pokonać uczestnicy październikowego 14.Poznań Maratonu. W miniony weekend odbyła się jej atestacja, której z ramienia AIMS (Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych) dokonał Pan Tadeusz Dziekoński. To dzięki niemu uczestnicy Maratonu mogą mieć pewność, że każdy kilometr trasy pokonają niemalże z dokładnością do metra! - Teraz czekamy tylko na oficjalne dokumenty, które pozwolą nam na dokonanie korekt zgodnie z wytycznymi AIMS – mówi Maciej Mielęcki Dyrektor Maratonu.

Na trasie tej, co 5 km będą znajdowały się wyposażone w wodę, izotonik, cukier, banany, czekoladę punkty odżywiania i odświeżania oraz punkty medyczne. Ponadto każdy uczestnik maratonu na trasie będzie mógł liczyć na pomoc wolontariuszy, pacemakerów, którzy podobnie jak w latach ubiegłych poprowadzą bieg na czasy: 3:00, 3:15, 3:30, 3:45, 4:00, 4:15, 4:30. Nie zabraknie też zagrzewających do walki licznych zespołów muzycznych.  

Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem trasy na której to, oprócz filmów dokumentujących jej przebieg znajduje się interaktywna mapa, a dzięki znajdującemu się u dołu mapy suwakowi można przeprowadzić prostą symulacje biegu i zaplanować swój czas ukończenia maratonu.

Ostatnie dni niższej opłaty startowej

Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje podstawowa stawka opłaty startowej za udział w 14.Poznań Maraton, która wynosi 100 zł. Zachęcamy do zgłoszeń i opłat właśnie w okresie letnim, ponieważ od 1 września opłata ulega zwiększeniu do 150 zł. Jednocześnie przypominamy, że za zgłoszenie uważa się dostarczenie wypełnionego przez uczestnika formularza zgłoszeniowego i wpływu na konto organizatora opłaty za pakiet startowy.

Wysokość opłaty startowej:
- zgłoszenia do 31 sierpnia – opłata 100 zł,
- zgłoszenia od 1 do 17 września – opłata 150 zł,
- zgłoszenia od 18 września do 2 października – opłata 200 zł.

14. Poznań Maraton pobiegnie ulicami Poznania 13 października 2013 r.


Filmy z atestacji trasy

 

 

{moscomment}