Monika Prendke: Dzisiaj (2 kwietnia br.) w Centrum Prasowym Malta w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatnim przygotowaniom do 6.Poznań Półmaraton. W której udział wzięli: Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny, Z-ca Prezydenta Miasta Poznania – Dariusz Jaworski, Zbigniew Madoński – Dyrektor POSiR, Dyrektor Wydziału Sportu – Ewa Bąk, Dyrektor Półmaratonu – Maciej Mielęcki, Przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście: Katarzyna Bujakiewicz, Jacek Mejer „MEZO”, Rafał Wieruszewski.

Już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja poznańskiego półmaratonu, zapowiada się wielkie święto biegania, bowiem chęć udziału zgłosiło blisko 7 000 zawodników  z 23 państw, wypełniając tym samym maksymalny limit uczestników jaki przyjął Organizator Imprezy – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Ubiegłoroczną edycję Poznań Półmaraton ukończyło 4409 biegaczy, więc już dziś możemy już mówić o kolejnym rekordzie frekwencji!

Kto wygra? Czy w tym roku zostanie ustanowiony nowy rekord trasy?

Widać, że zawodnicy elity upodobali sobie starty w naszym mieście, bowiem aż 3 z nich postanowiło spróbować swoich sił również podczas tegorocznej edycji poznańskiego półmaratonu. Wśród z nich znaleźli się Kenijczyk Edwin Kiptoo Kibet, Nadeza Trylinskaya z Rosji oraz zwyciężczyni i rekordzista trasy Macharia Lucy Njeri (01:10:26) która jest zdecydowaną faworytką biegu. Przeszkodzić jej w tym zapewne będą próbowały Trylinskaya oraz dwie młode zawodniczki z Kenii,  które przy sprzyjających warunkach pogodowych, odpowiedniej dyspozycji dnia mogą być groźnymi rywalkami dla Njeri.

Guzowska, Bujakiewicz i Mezo tym razem zmierzą się z dystansem 21,097 km.
Start w 13. edycji POZNAŃ MARATONU, tak się spodobał wielokrotnej mistrzyni Świata i Europy w kickboxingu, że postanowiła swój sezon biegowy rozpocząć właśnie od startu w poznańskim półmaratonie. Mowa oczywiście o Iwonie Guzowskiej, która już po raz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni będzie naszym gościem. Jacek Mejer „MEZO” ma duży sentyment do poznańskich biegów, od kilku lat wspiera Drużynę Szpiku pojawiając się na linii startu większości z nich. Wziął też udział w 12. edycji poznańskiego maratonu, dystans 42,195 km pokonał z czasem 03:48:13. To właśnie podczas tej edycji biegu powstało wiele ujęć do teledysku „Kochaj albo giń”. W barwach Drużyny Szpiku wystartują również aktorka Kasia Bujakiewicz oraz Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, który na swoim koncie ma zaliczone starty we wszystkich dotychczasowych edycjach.

Ostatnie przygotowania
Pakiety startowe już gotowe, Targi Expo oraz Biuro Zawodów w trakcie budowy, tak to już za kilka dni! Przypominamy, że odbiór pakietów startowych odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena w następujących dniach i godzinach:
5 kwietnia (piątek) w godz. 09:00 – 20:00
6 kwietnia (sobota) w godz. 09:00 – 20:00

Wśród atrakcji czekających na zawodników tegorocznej edycji czekają: Targi Expo, które podobnie jak w roku ubiegłym zlokalizowane będą w Arenie, tablica pamiątkowa, na której każdy chętny będzie mógł pozostawić swój podpis oraz PASTA – PARTY. Na trasie będą czekały punkty odżywiania i odświeżania zaopatrzone w wodę, napój izotoniczny, czekoladę oraz cukier, 11 zespołów muzycznych, które jak co roku swym dopingiem będą wspierać każdego z uczestników oraz  grupy pacemakerów. A na mecie; medal, ciepły posiłek oraz herbata, piwo i mnóstwo pozytywnej energii!  

Do zobaczenia na starcie!

6. POZNAŃ PÓŁMARATON
niedziela 7.04.2013,
ul. Abpa A. Baraniaka, Poznań

START:
 rolkarze i wózkarze godz. 08:50
biegacze: godz. 09.00
 
 
 
 
{moscomment}