Monika Prendke: Podczas tegorocznej edycji na trasie biegu będzie można spotkać wiele drużyn, które swój start będą dedykowały różnym akcjom społecznym i charytatywnym. Okazuje się, że chęć niesienia pomocy innym dla biegaczy jest niezwykle istotna. Członkowie Stowarzyszenia Biegowego Brylant Kórnik, po raz drugi, planują przebiec Poznański Półmaraton razem z Martą, dziewczyną z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, poruszającą się nawózku inwalidzkim. Inspiracją do tego pomysłu była niepełnosprawna kobieta na wózku inwalidzkim, która orąco kibicowała biegaczom w trakcie 12.Poznańskiego Maratonu. „Jej doping oraz obecność podczas całego biegu uświadomiła nam, że możemy pobiec razem, niepełnosprawni z pełnosprawnymi i wspólniedoświadczyć tej niezwykłej atmosfery masowego biegu.” - mówi Karolina Siuda z SB „Brylant Kórnik” .

Jak co roku nie zabraknie „Drużyny Szpiku”, która w swoich czerwonych koszulkach licznie stawi się na starcie i będzie prowadziła akcję edukacyjną, by dawców szpiku w Polsce było jak najwięcej. Tegoroczny półmaraton będzie dla nich naprawdę wyjątkowy, bo choć każdy miał na celu niesienie pomocy, tym razem konkretnie i personalnie. „7 kwietnia cała nasza Drużyna Szpiku pobiegnie dla Karoliny” – mówi szefowa Drużyny Dorota Raczkiewicz. Karolina to 24 letnia Poznanianka, od 2 lat pokonująca ziarnicę. „Dotychczas to Karola pomagała biegaczom podczas tego poznańskiego biegania, była bowiem wolontariuszką, dziś potrzebuje Was biegaczy!” - dodaje Dorota Raczkiewicz.

Po raz pierwszy zaprosiliśmy do współpracy Fundację RAK OFF, która rozpocznie akcję pod hasłem "Przegoń Raka za piętnastaka". Akcja odbędzie się podczas Targów Expo w dniach 5 i 6 kwietnia w godzinach od 9:00 do 21:00. Równolegle na dwóch bieżniach biegacze przybywający na Expo, członkowie Fundacji, Klubu Biegacza Run Rak Off, wolontariusze, przyjaciele oraz liczni celebryci wśród nich min Rafał Wieruszewski, polski lekkoatleta i sprinter, wspólnie pobiegną po zdrowie dla osób z chorobami nowotworowymi utrzymując przy tym ciągłość biegu przez 12 godzin.

Nie zabraknie również „zbiórek do puszek”, przez 3 półmaratońskie dni członkowie Drużyny Szpiku będą zbierać do puszek pieniądze, które pozwolą kupić bardzo drogi (170 tys. zł) lek – lek ratujący życie, o przysłowiowego „piętnastaka” będą również prosić wolontariusze z fundacji RAK OFF. Bądźcie otwarci!

Jest jeszcze szansa na udział w biegu! W przypadku gdy dnia 25 marca br. liczba opłaconych zgłoszeń nie osiągnie regulaminowych limitów proces przyjmowania zgłoszeń w dniu 26 marca zostanie wznowiony. Śledźcie naszą stronę internetową!

6. POZNAŃ PÓŁMARATON
7.04.2013, godz. 09.00
ul. Abpa A. Baraniaka, Poznań

Szczegółowych informacji na temat akcji udzielą:
Drużyna Szpiku – Dorota Raczkiewicz tel: 609 423 436
Fundacja Rak OFF – Karolina Lech tel: 883 655 633
ST Biegowe Brylant Kórnik – Tomasz Siuda tel: 509 990 713

{moscomment}