Monika Prendke: Powoli kończy się zima (choć za oknem jeszcze tego nie widać), a to znaczy że półmaraton poznański zbliża się wielkimi krokami. Przed nami decydujący okres treningowy – czas na ostatni szlif formy przed startem. Powoli budzimy się z zimowego snu i wchodzimy z treningiem na wyższeobroty. Nadchodzi czas biegów tempowych, interwałów i pracy nad szybkością. Najbliższe tygodnie zadecydują o tym z jaką formą staniemy 7 kwietnia na linii startu!

To również najważniejszy czas dla nas organizatorów, to czas na ostatnie szlify, analizujemy każdy nawet najdrobniejszy fragment Imprezy, czy oby o czymś nie zapomnieliśmy” – mówi Dyrektor Półmaratonu Maciej Mielęcki.

Mimo iż na zawodników czeka „stara” trasa, to nowości nie zabraknie. Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną [i to nie nowość], ale dedykowaną odpowiednim rozmiarem dla kobiet i mężczyzn. Proponujemy nowy medal, którego layout utrzymujemy w oznaczeniu edycji biegu, jak w tonie kampanii promocyjnej.

Przyjmujemy już tylko opłaty startowe

Informujemy, że chęć udziału do 6. Poznań Półmaraton zgłosiło 7480 uczestników. W celu uzyskania regulaminowych limitów: 6500 biegaczy oraz 300 rolkarzy i wózkarzy została wstrzymana możliwość zapisów. Przyjmowane są wyłącznie opłaty startowe tych osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy do biegu. Na opłaty czekamy do 25 marca br. W przypadku gdy dnia 25 marca br. liczba opłaconych zgłoszeń nie osiągnie w/w limitów proces przyjmowania zgłoszeń zostanie wznowiony.

Dla kibiców i nie tylko

A dla tych, którzy rodzinie czy znajomym chcą kibicować na całej trasie 6. Poznań Półmaratonu, a nie tylko na mecie, wspólnie z "Gazetą" przygotowaliśmy specjalny konkurs – "Kibicuj wierszem". Zapraszamy wszystkich do wymyślania kilku zgrabnych wersów, które mogłyby wesprzeć biegaczy na trasie liczącej ponad 21 km. Swoje propozycje należy nadsyłać do 23 marca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najlepsze wierszyki zostaną wydrukowane na specjalnych płachtach "Gazety", które już od kilku lat wspierają na trasie biegaczy podczas wiosennego półmaratonu i jesiennego maratonu. Dodatkową nagrodą jest pakiet gadżetów od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, organizatora biegu.

6. POZNAŃ PÓŁMARATON

7.04.2013
niedziela, godz. 09.00
ul. Abpa A. Baraniaka
Poznań – Malta
 
 
 
{moscomment}