Dział poświęcony imprezie (maraton i półmaraton)
Regulamin i strona zawodów

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają wszystkich miłośników biegania na
6. POZNAŃ PÓŁMARATON, który odbędzie się 7.04.2013 roku!

Monika Prendke: Pomysł organizacji półmaratonu pojawił się pod koniec 2007 roku, a już wiosną 2008 roku odbyła się pierwsza jego edycja. Organizacja biegu oparta została na solidnych fundamentach – poznańskim maratonie, z którego zaczerpnięto wiele rozwiązań i pomysłów. Bardzo szybko okazało się, że Stolica Wielkopolski to jedno z najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Do maniackiej dziesiątki oraz maratonu z wielkim powodzeniem dołączył i półmaraton. W pierwszej jego edycji na mecie zameldowało się aż 1037 biegaczy! W kolejnych latach było jeszcze lepiej. Dziś to drugi co do wielkości półmaraton w Polsce. Zapisy idą pełną parą, wciągu niecałej doby chęć udziału do półmaratonu zgłosiło aż 1000 uczestników!

Wśród stałych fragmentów Imprezy zaliczyć możemy start biegu, który podobnie jak w latach ubiegłych usytuowany będzie na ul. Abpa. A. Baraniaka, metę gdzie finiszować będą zawodnicy, która powstanie w pięknej scenerii jeziora maltańskiego oraz trasę. Zawodnicy dystans 21,097 km pokonają po trasie ubiegłorocznej, na której to pokonanie będą mieli 3 godziny. 

W ramach półmaratonu dla biegaczy, odbędzie się półmaraton dla rolkarzy i wózkarzy. Nie zabraknie targów sprzętu sportowego, które w dniach 5 i 6 kwietnia odbędą się w Arenie. Również biuro zawodów na czas wydawania pakietów startowych zlokalizowane będzie w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena.

Opłata startowa wynosi 60 zł brutto, a ostateczny termin zapisów mija 02.04.2013. Zapisy oraz więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie debiutantów, start w naszym półmaratonie to doskonała okazja na rozpoczęcie przygody z bieganiem!


6. POZNAŃ PÓŁMARATON
7.04.2013
niedziela, godz. 09.00
ul. Abpa A. Baraniaka
Poznań – Malta
{moscomment}