Regulamin
Zapisy 
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Monika Prendke:Lista startowa poznańskiego maratonu rośnie coraz bardziej, tylko przez ostatni weekend do biegu zgłosiło się ponad 400 chętnych. Na obecną chwilę Organizatorzy przyjęli ponad 6800 zgłoszeń, a chęć udziału potwierdziło ponad 5 tysięcy biegaczy z 30 państw.

Do czwartku 11 października zostaje wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń, do tego samego dnia trzeba też wnieść opłatę startową, która wynosi 90 zł. Limit startujących wynosi 7 tysięcy i ten nie zostanie zwiększony. Za zgłoszenie do 13. edycji poznańskiego maratonu uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty startowej.

Międzynarodowe Targi Poznańskie w tym roku „mekką biegaczy”
Już tylko dni pozostały do startu w Stolicy Wielkopolski. Dla wielu biegaczy, będzie to debiut maratoński, będzie również i dla Nas organizatorów. Na nowej, bardziej funkcjonalnej przestrzeni zostanie zaaranżowane biuro zawodów, targi sportowe oraz strefa mety wraz z całą infrastrukturą.
Już w najbliższy piątek 12 października w hali numer 15 rozpoczną się trwające trzy dni targi Poznań Sport Fair oraz zostanie uruchomione biuro zawodów, w którym słodkimi krówkami przywitają uczestników pracownicy biura. W pakiecie startowym oprócz imiennego numeru startowego, chipa, agrafek, worka do szatni, każdy znajdzie koszulkę techniczną, bon na Pasta – Party, kupony do losowania Volvo V40 i Tokyo Maraton oraz wydany na tę okazję folder maratoński. Dodatkowo w sobotę 13 października w godzinach od 14.00 do 20.00 odbędzie się Pasta – Party, a od godziny 16.00 w sali niebieskiej rozpoczną się trwające nieprzerwanie przez kilka godzin prelekcje oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi: Bartoszem Bosackim, Łukaszem Grassem oraz SCOTTEM JURKIEM!

14 października o godzinie 09.00 (to również nowość) z ul. Grunwaldzkiej ruszy 13.Poznań Maraton. Na starcie pozdrawiać uczestników będzie sam Scott Jurek, którego słowa „Good Luck” zapewne będą dźwięczały przez cały czas trwania biegu w uszach niejednego zawodnika. Tegoroczny dystans 42,195 km będzie nie lada wyzwaniem, po raz pierwszy uczestnicy zmierzą się z trasą jednopętlową, w której pokonaniu pomogą pacemakerzy oraz czternaście zespołów muzycznych.  
 
Po biegu, zmęczonych, strudzonych, ale szczęśliwych maratończyków przywitamy na Placu Marka, gdzie będą czekały medale, folie izotermiczne, woda, izotonik oraz owoce. Tuż po wyjściu ze strefy mety, każdy zawodnik będzie mógł się napić gorącej herbaty oraz skorzystać z toalet. Idąc w stronę hali numer 1 będzie można napić się piwa maratońskiego, zostawić swój medal do grawerki, czy

skorzystać z pomocy w jednym z kilku punktów medycznych. W hali numer 1 na zawodników będą
czekały przebieralnie, depozyty, sto natrysków, oraz pięćdziesięciu masażystów na 100 stanowiskach! Tuż obok hali numer 1 na wszystkich będzie czekał ciepły posiłek. Zrelaksowanych i posilonych zawodników ponownie zapraszamy na Plac Marka, gdzie na głównej scenie będą się odbywały dekoracje maratońskie, a zwieńczeniem dnia będą losowania niezwykle atrakcyjnych nagród: weekendu do hotelu Sheraton w Lizbonie, startu na „Tokyo Maraton 2013” oraz samochodu VOLVO V40!

Kilka niezbędnych informacji:
Biuro Zawodów czynne w hali numer 15
•    12 października – w godzinach od 09.00 do 21.00
•    13 października – w godzinach od 09.00 do 21.00
•    14 października – nieczynne

Wejścia na teren MTP:
•    od ulicy Głogowskiej
•    od ul. Śniadeckich (to również wjazd dla zmotoryzowanych, czynny wyłącznie w dniu biegu)

Parkingi:
•    na terenie MTP  na ok.550 miejsc, czynny wyłącznie w dniu Maratonu.
•    na ul. Matejki na ok. 1000  miejsc.

Dojście na start:
Z MTP -  ul. Głogowska, Roosevelta, Grunwaldzka.
Uwaga: inne wyjścia  z MTP będą zamknięte, w tym również to od. ul. Grunwaldzkiej.

Szczególnie gorąco polecamy informator, który z pewnością będzie pomocny zarówno w dotarciu do biura zawodów, jak i na start. Do pobrania ze strony internetowej: www.marathon.poznan.pl

Drodzy uczestnicy mamy nadzieję, że nowe miejsce spełni Wasze oczekiwania i sprawi, że nasz maraton będzie jeszcze przyjemniejszy, bardziej komfortowy i wyjedziecie z Poznania z poczuciem, że byliście tu mile widzianymi gośćmi.

Życzymy udanego startu i do zobaczenia!

START:
14 października, godz. 9.00, ul. Grunwaldzka

{moscomment}