Regulamin
Zapisy 
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie
 
 
W tym roku atrakcyjnych nagród nie zabraknie!
Warto wystartować, czeka Volvo V40, Tokio i Lizbona
oraz sprzęt sportowy firmy ASICS!
 
Do 13. edycji poznańskiego maratonu pozostał już niespełna miesiąc! Czasu na przygotowania coraz mniej, a w zasadzie to czas na ostatnie „szlify”. Przez ponad pół roku śledziliśmy przygotowania wielu z Was. Nasze zaproszenie przyjęło wiele nowych drużyn; spotkacie na trasie min. Spartan, ekipę Runner World, drużynę pechowców z „Gazety”, silną duchem, a jak się okaże również ciałem, drużynę babć i dziadków z Polska Biega. Nie zabraknie też „stałych bywalców” , jak Drużyny Szpiku, z którą w tym roku wystartuje aktorka telewizyjna i teatralna - Kasia Bujakiewicz. Wierzymy, że dzień 14 października będzie zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań zarówno dla Was biegaczy, jak i dla nas Organizatorów!
 

Przygotowaliśmy obfity w atrakcje program, nasz weekend maratoński rozpoczniemy już w piątek 12 października, w tym dniu wraz z otwarciem biura zawodów zostanie zainaugurowana pierwsza edycja targów „Poznań Sport Fair”, która potrwa do niedzieli 14 października włącznie.  
Już następnego dnia ruszają kolejne atrakcje; zapraszamy na spotkania z dietetykami, fizjoterapeutami, osteopatami firmy ASGO, którzy poprowadzą prelekcje o tematyce „Co każdy biegacz wiedzieć powinien, dla zachowania optymalnej formy". Serdecznie gorąco zapraszamy na spotkanie z byłym obrońcą reprezentacji Polski w piłce nożnej i piłkarzem Lecha Poznań – Bartoszem Bosackim, który opowie o kulisach treningu i znaczeniu kompleksowego przygotowania z punktu widzenia zawodowego sportowca. Miłośników triathlonu i nie tylko zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Grassem – dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorem książki „Trzy Mądre Małpy”, który opowie o swojej przygodzie ze sportem. Wszystkie spotkania odbędą się na terenie MTP w Sali Niebieskiej. Szczegółowy program prelekcji oraz spotkań z gośćmi maratonu znajduje się na stronie www.marathon.poznan.pl.

W naszym programie znalazło się również miejsce dla najmłodszych, tradycyjnie już odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 1,2,3 km, te wzorem lat poprzednich odbędą się w sobotę 13 października nad poznańską Maltą.

Pula tegorocznych nagród została wzbogacona o kolejne atrakcyjne nagrody rzeczowe!
Każdy kto ukończy 13.Poznań Maraton weźmie udział w losowaniu samochodu osobowego - VOLVO V40. Ma również szansę wygrania wyjazdu do Stolicy Japonii na „Tokio Maraton 2013” (Sponsor nagrody firma ASICS pokrywa „startowe”, koszty podróży oraz noclegu. Dodatkowo zwycięzcę wyposaży w sprzęt sportowy jak: buty, tekstylia i akcesoria).

To nie wszystko, po trudach sezonu biegowego, Hotel Sheraton zaprasza na weekend do Lizbony! Voucher dla dwóch osób w tym 5- gwiazdkowym hotelu usytuowanym w jednej z najbardziej prestiżowych biznesowych dzielnic Lizbony rozlosujemy jeszcze 14 października na Scenie Głównej.

Dla nas każdy kto pokona dystans 42,195 km jest zwycięzcą! Na każdego zawodnika na mecie będzie czekał medal, w tym roku wspólnie z Wami chcemy uczcić niezwykły jubileusz; 100 – lecie harcerstwa w Wielkopolsce, dlatego na szyjach wielu z Was zawiśnie medal upamiętniający właśnie tę rocznicę.

Czekamy na Wasze zapisy. Potrwają one do 8 października, opłata startowa wynosi 90 zł.
Na dzień 21.09.2012 przyjęliśmy ponad 4600 zgłoszeń! To o 1200 więcej niż o tej samej porze roku ubiegłego.                   

Serdecznie zapraszamy!


Nagroda główna


Hotel Sheraton - Lizbona

{moscomment}