Regulamin
Zapisy 
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie
NOWA TRASA!

Za kilkanaście dni minie sto lat od pewnej krzątaniny, jaka miała miejsce w mieszkaniu przy ulicy Półwiejskiej 11 w Poznaniu. W dniu 17 października 1912 roku grupa młodych ludzi miała jeszcze świeżo w pamięci biwak sprzed miesiąca, w trakcie którego po raz pierwszy w Wielkopolsce zapłonęło niezwykłe, harcerskie ognisko. Postanowili oni, że spotkają się ponownie, aby owego październikowego dnia złożyć uroczyste przyrzeczenie skautowe i stworzyć tym samym pierwszy zastęp harcerski w Wielkopolsce, „POZNAŃ”. 

Poznańskiemu i wielkopolskiemu harcerstwu minie lada dzień sto lat, dlatego chcieliśmy na poznańskim Maratonie uczcić te okrągłe urodziny, dedykując rewers naszego medalu wiekowej obecności harcerstwa w Wielkopolsce i jej stolicy. Przez te 100 lat wielkopolskie harcerstwo niejednokrotnie udowodniło, że wypracowane niemal na samym początku zasady działania nie straciły na swej aktualności. Jest to fenomen, którym nie może pochwalić się chyba żadna z organizacji czy ruchów społecznych.

Również Poznań Maraton mógł od zawsze liczyć na pomoc, wsparcie i życzliwość harcerzy i harcerek. Z tego powodu cieszymy się, że możemy na swój, skromny sposób włączyć się w tegoroczne obchody i życzymy wszystkim harcerzom kolejnych 100 lat!

Zapisy do poznańskiego maratonu ciągle rosną, na dzień dzisiejszy organizatorzy przyjęli już 4 tysiące zgłoszeń, nadano ponad 2 tysiące numerów startowych. Zapisy potrwają do 8 października. Opłata startowa wynosi 90 zł.
Zapisy oraz więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

{moscomment}