Zobacz dział poświęcony Maratonowi Poznańskiemu!

Organizator: Już w niedzielę rusza największy Maraton w Polsce. Poznański Maraton od ośmiu lat jest najliczniejszym maratonem i wszystko wskazuje na to, że powtórzy się sytuacja z zeszłego roku i znów padnie rekord frekwencji w bieganiu maratonu. Na sześć dni przed imprezą zapisało się ponad 3000 zawodników z 22 krajów. Codziennie wpływa około 100 nowych zgłoszeń.


Jak co roku na starcie, trasie oraz mecie gromadzi się ogromna widownia, która swoim kibicowaniem wspiera naszych maratończyków. Dlatego też, w tym roku organiztor przewiduje wiele konkursów dla kibiców. Firma Szpot przygotowała konkurs pod nazwą ‑8 POZNAŃ MARATON w rytmach muzyki, który skierowany jest zarówno do dużych grup muzycznych jak i solistów, gdzie dobór repertuaru oraz instrumentu pozostawiamy samym zainteresowanym. Do dnia dzisiejszego do konkursu zgłosiło się 12 zespołów (łącznie 127 osób). Nagrody finansowe dla zwycięzców to 3000, 2000, 1000 złotych oraz dwie nagrody po 250 zł. W tym roku również konkursy dla szkół, które za najlepsze kibicowanie nagrodzi Wydział Oświaty Miasta Poznania, nagrodą są bony finansowe na sprzęt sportowy dla szkoły (3000, 2000 i 1000 zł). Dużą popularnością na pewno będą się cieszyć targi EXPO.   

Organizatorzy na kilka dni przed największą imprezą pracują pełną parą, a biuro maratonu już od piątku przenosi się nad Maltę i będzie czynne do późnych godzin wieczornych, tak by każdy maratończyk mógł jeszcze się zapisać i pobrać pakiet startowy. Zmianie uległa opłata za pomiar czasu - chip, która wynosi 10 zł. Chip jest jednorazowy i po biegu nie podlega zwrotowi. W ten oto sposób każdy maratończyk zyskuje małą pamiątkę z 8 POZNAŃ MARATON. Organizatorzy wspólnie z tegorocznymi sponsorami i partnerami imprezy przygotowali jeszcze wiele niespodzianek. {moscomment}