Regulamin
Zapisy 
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie


NOWA TRASA!

Monika Prendke: Przygodę z 13-stą edycją Poznańskiego Maratonu zaczynamy od mocnego uderzenia. Tegoroczna trasa została wytyczona na jednej, 42 kilometrowej pętli biegnącej po świeżym, równym i szybkim asfalcie! Start na ulicy Grunwaldzkiej, meta na Targach.

Z myślą o uczestnikach przenieśliśmy start i metę Maratonu z Malty w inny zakątek naszego miasta. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na zawodników i kibiców czekać będzie biuro zawodów, targi sportowe (większe niż dotychczas), strefa mety oraz inne atrakcje. Wszystko to w nowej, bardziej funkcjonalnej i przyjaznej aranżacji, na znacznie większej przestrzeni jaką oferuje teren MTP.
 
W przeciągu roku Poznań, pod wpływem EURO, zmienił swoje oblicze.Poznań żyje, rozwija się. W 13 edycji zapraszamy na zwiedzanie miasta z perspektywy nowej trasy maratonu. Przygotowaliśmy coś dla ciała i ducha – całkiem nowe zakątki Poznania do poznania i nowy asfalt pod nogami! Wkrótce na naszej stronie internetowej więcej szczegółów dotyczących tegorocznej trasy. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się we wrześniu i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 13. Poznań Maraton. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany. 13. Poznań Maraton odbędzie się 14 października, zgłoszenia potrwają do 8 października, a chęć udziału do biegu można zgłaszać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej maratonu: www.marathon.poznan.pl.

Opłata startowa wynosi 90 zł.

Serdecznie zapraszamy
 
NOWA TRASA!
 
 
START:
Grunwaldzka na wysokości ENEA przechodzimy na lewą stronę ulicy (pod prąd)


Edmunda Taczanowskiego
Piotra Ściegiennego
Krzysztofa Arciszewskiego
Hetmańska
Dolna Wilda
Mariana Żelazka
Droga Dębińska
Piastowska
Dolna Wilda
Hetmańska
Most Przemysła
Ludwika Zamenhofa
Józefa Piłsudskiego
Inflandzka
Kurlandzka
Szwajcarska
Walentego Dymka
Browarna
Światopełka
Warszawska
Podwale
Augusta Holanda
Most Lecha
Serbska
Aleja Solidarności
Księcia Mieszka I
Armii Poznań
Aleja Niepodległości
Powstańców Wielkopolskich
Stanisława Matyi
Most Dworcowy
F. D. Roosevelta
Bukowska
META: Plac Św. Marka MTP

http://runkeeper.com/user/542996092/route/1428511
{moscomment}