Monika Prendke: Ostatnie przygotowania do Największego w Polsce Maratonu. Jak do tej pory przyjęliśmy rekordową liczbę zgłoszeń! Chęć udziału w maratonie potwierdziło ponad 5 400 uczestników aż z 34 państw! Przypominamy, że zapisy przyjmowane będą do 9 października, sam bieg wystartuje tydzień później – 16 października!
Dzisiaj (6 października br.) w Centrum Prasowym Malta w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatnim przygotowaniom do 12.Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza.


W konferencji udział wzięli:
•    Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny
•    Dyrektor Wydziału Sportu – Ewa Bąk
•    Dyrektor Maratonu – Maciej Mielęcki 
•    Przedstawiciel Sponsora Generalnego; Dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Banku Polskiego – Piotr Kuśnierek
•    Przedstawiciele służb mundurowych
•    oraz zaproszeni goście

Serdecznie zapraszamy na weekend pełen atrakcji !
Od piątku (14.10.11.) uruchomimy biuro zawodów, a wraz z nim wydawanie pakietów startowych dla zawodników. Tego samego dnia rozpoczną się trwające 2 dni targi sprzętu i odzieży sportowej – Maraton Expo 2011. W sobotę do  wspólnej zabawy będzie zachęcał Maciej Narożny z Radia Eska, który również i w tym roku poprowadzi „Event Expo”. W godzinach od 14:00 do 17:00 pokazy fitness, hula hop oraz makijażu sportowego, testy wydolnościowe, jak również możliwość udziału w konkursach. Nie zapominamy o uczcie makaronowej, która również odbędzie się w Arenie i która już na stałe wpisała się do programu wielu biegów długodystansowych. Po raz pierwszy gościć będziemy ekipę EX SMOKERS, która pod patronatem Komisji Europejskiej prowadzić będzie kampanię przeciwko paleniu.

W przeddzień maratonu, amatorów krótszych dystansów zapraszamy nad Maltę, gdzie odbędą się biegi towarzyszące; Śniadaniowy (godz. 10:00) czy organizowany przez TKKF; Bieg Przemysła oraz Maltański. Najmłodszych zapraszamy na biegi dla dzieci i młodzieży, każde dziecko otrzyma słodki upominek od firmy Wedel oraz medal, a najlepsi sprzęt sportowy ufundowany przez POSiR.   

Na zawodników czeka nowa trasa, która w tym roku będzie wyzwaniem dla niejednego zawodnika, a według opinii niektórych prawdziwym egzaminem będzie ulica Hetmańska. Wsparcia udzielą nie tylko pacemakerzy z STS PACEMAKER TEAM, ale  też i kibice! Nie zabraknie zespołów muzycznych oraz zorganizowanych grup z poznańskich szkół. O nowy rekord trasy walczyć będą Kenijczycy, których tegoroczne rekordy życiowe (poniżej aktualnego rekordu trasy PM) wskazują na ostrą rywalizację oraz wyścig po VOLVO V60! Pulę nagród rzeczowych wzbogacają; sprzęt sportowy firmy ASICS, niezwykle relaksujące pobyty weekendowe w Olandii, w „konkursie dla sprinterów”- sprzęt elektroniczny od STS TIMING, a vouchery na badania wydolnościowe i suplementy diety od Sport Test Polska przewidziano dla pięciu najlepszych poznanianek.    

 Tradycją poznańskiego maratonu stał się udział włodarzy miasta, na starcie nie  zabraknie Prezydenta Miasta Poznania – Ryszarda Grobelnego oraz jego Zastępcy – Mirosława Kruszyńskiego, który już po raz trzeci weźmie udział w biegu. Każdy uczestnik na mecie otrzyma medal, jak zwykle wyjątkowy i kolekcjonerski, w tym roku upamiętniający 100 lecie poznańskiej Palmiarni.

Ku wszystkim stającym na starcie kierujemy przesłanie barona Pierre'a de Coubertin, twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego: „Nie liczy się wynik, liczy się udział” a głos maratończyków, że kto raz pobiegnie w Poznaniu chce tu wracać będzie najlepszą zachętą dla tych, którzy 16 października przyjdą nad Maltę.Do zobaczenia na starcie! 


{moscomment}