Regulamin
Dział poświęcony imprezie

Monika Prendke: Poznań Półmaraton bije własny rekord frekwencji! Jak do tej pory przyjęliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, spodziewamy się blisko 4 300 zawodników, którzy reprezentować będą barwy aż 18 państw (m.in. Niemiec, Francji, Holandi, Czech, WB). Przypominamy, że zapisy przyjmowane będą jeszcze tylko przez jeden dzień (ostatni termin zapisów mija w czwartek 31 marca)), natomiast na opłaty startowe czekamy do soboty - 2 kwietnia. Już od piątku (1 kwietnia) uruchomimy biuro zawodów, a wraz z nim wydawanie pakietów startowych dla zawodników. Tego samego dnia rozpoczną się trwające 2 dni targi sprzętu i odzieży sportowej - Półmaraton Expo 2011. Godziny pracy biura zawodów oraz Targów Expo:

•    1 kwietnia (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
•    2 kwietnia (sobota) w godz. 09:00 – 20:00
•    w dniu biegu odbiór pakietów nie będzie możliwy

Tak, jak w latach poprzednich na starcie nie zabraknie Prezydenta Miasta Poznania – Ryszarda Grobelnego, który pobiegnie z numerem 1. Swój udział potwierdził również Mirosław Kruszyński – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, który po raz pierwszy zmierzy się z dystansem poznańskiego półmaratonu.
Pobiegną również reprezentacje mediów, nie zabraknie Drużyny Szpiku oraz Drużyny Policzmy się z rakiem, której członkowie pobiegną w zielonych koszulkach.

Zapowiadają się wielkie sportowe emocje!
Z ubiegłorocznym rekordem trasy (01:02:32), który należy do zawodnika Kenijskiego (Cosmas Kyeva) –  zmierzą się reprezentanci Polski oraz Kenii. Wśród Pań zapowiada się równie ciekawa rywalizacja, którą stoczą zawodniczki z Kenii, Rosji, Ukrainy oraz Polski. Te do pokonania mają rekord trasy z 2008 roku, który należy do Karoliny Jarzyńskiej.

Uczestnicy Imprezy pobiegną tradycyjną trasą maratonu (ze startem na ul. abpa. Baraniaka i metą nad Maltą), z tą różnicą, że wykonają tylko jedno okrążenie. Zawodników na trasie oprócz zespołów muzycznych, których jest szesnaście, wspierać będą pacemakerzy prowadzący bieg na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00. Każdy zawodnik który pokona dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzyma medal, a na najlepszych czekają nagrody finansowe.

Zapowiada się piękna pogoda, aura wprost wymarzona na ustanawianie rekordów życiowych, których życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji poznańskiego półmaratonu.

Do zobaczenia na starcie!


{moscomment}