Regulamin
Dział poświęcony imprezie
Monika Prendke:Biegiem, truchtem, marszem, na rolkach i wózkach, już za 12 dni biegacze, rolkarze i wózkarze zmierzą się z dystansem 21,097km.

Ostatnie dni zapisów! Wielkimi krokami zbliżamy się do czwartej edycji poznańskiego półmaratonu. Kto jeszcze się zastanawia, niech śmiało podejmie decyzję o starcie. Czasu na decyzję coraz mniej, bowiem ostateczny termin zapisów mija 31 marca. Opłata startowa wynosi 40 zł i w niezmienionej kwocie przyjmowana będzie do 2 kwietnia br. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku padnie kolejny rekord frekwencji. Na 10 dni przed końcem zapisów, chęć udziału w półmaratonie zgłosiło ponad 3 000 zawodników z 15 państw: m.in. z Holandii, Szwecji, Niemiec, Włoch oraz WB. Z ustanowieniem nowego rekordu trasy poznańskiego półmaratonu, który obecnie z wynosi 01:02:32 zmierzą się zawodnicy z Kenii oraz Polski, którzy powalczą o jego czołowe lokaty.

Jak na poznańskie biegi długodystansowe przystało swój udział zapowiedział również Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny, natomiast po raz pierwszy z dystansem poznańskiego półmaratonu zmierzy się Zastępca Prezydenta - Mirosław Kruszyński. 

Przypominamy, że weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów startowych odbędzie się w hali widowiskowo - sportowej Arena w następujących dniach:
Piątek, 1 kwietnia br. w godz. 10:00 - 20:00
Sobota, 2 kwietnia br. w godz. 09:00 - 20:00
Niedziela, 3 kwietnia br. - odbiór pakietów nie będzie możliwy

Pozostałe informacje dla startujących w półmaratonie zawodników:
1.      Jeśli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu startowego może upoważnić inną osobę do jego odbioru.
2.      Bezpłatny nocleg odbędzie się w halach: A (od godz. 19:00) i B (od godz. 21:00)
przy ul. Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu.
3.      Transport na start zawodników korzystających z noclegów w halach A i B, odbędzie się dwóch turach: 7:30, 8:30.
4.      Rolkarzy i wózkarzy w trakcie jazdy obowiązuje posiadanie kasku ochronnego na głowie.
{moscomment}