Regulamin
Trasa
Monika Prendke: Już za 26 dni w Stolicy Wielkopolski odbędzie się czwarta edycja poznańskiego półmaratonu. Czasu na rejestrację jest coraz mniej i kto jeszcze nie zdążył się zapisać ma czas, ale tylko do końca marca. Przypominamy, że opłata startowa wynosi 40 zł, a weryfikacja i tym samym odbiór pakietów startowych odbędzie się w hali – widowiskowo sportowej Arena w następujących dniach i godzinach:
•    1 kwietnia (piątek) w godz. 10:00 – 20:00
•    2 kwietnia (sobota) w godz. 09:00 – 20:00
•    w dniu biegu odbiór pakietów nie będzie możliwy


Każdy z uczestników w ramach pakietu startowego otrzyma m.in. pamiątkową koszulę oraz imienny numer startowy.
Od samego początku Imprezie towarzyszą Targi – Expo, które podobnie jak biuro zawodów zlokalizowane będą w Arenie. Na 24 stoiskach będzie można zapoznać się z nowościami na rynku sportu w zakresie odzieży, obuwia, odżywek i suplementów diety. Wśród wystawców nie zabraknie też ulubionych portali biegowych: Maratonów Polskich oraz Maratończyka. 

Uczestnicy Imprezy pobiegną tradycyjną trasą maratonu (ze startem na ul. abpa. Baraniaka i metą nad Maltą), z tą różnicą, że wykonają tylko jedno okrążenie. Zawodników na trasie oprócz zespołów muzycznych, których już dziś jest jedenaście, wspierać będą pacemakerzy prowadzący bieg na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00. Każdy zawodnik który pokona dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzyma medal, a na najlepszych czekają nagrody finansowe.

Zostań panterą półmaratonu
O tym, że żaden bieg nie byłby możliwy, gdyby nie sprawne nogi, wie każdy z nas. Dlatego pobiegnijmy razem dla Michała, który po zawale tętnicy Adamkiewicza stracił kontrolę nad własnym ciałem i przestał chodzić – tym hasłem do akcji zachęcają biegaczy twórcy portalu siepomaga.pl. 4. Poznań Półmaraton jest doskonałą okazją, by zebrać pieniądze na Panterę X – wózek dla aktywnych, skrojony na miarę potrzeb Michała. Więcej o akcji na www.siepomaga.pl 

Liczby półmaratonu:
•    na dzień 8 marca br. zapisanych jest 2086 zawodników (w tym 95 rolkarzy i 4 wózkarzy),
•    rekord trasy należy do Kenijczyka Cosmas Kyeva i wynosi 01:02:32 (2010 rok),
•    rekord biegaczy na mecie: 2718 (2010 rok).

Start:
3.04.2011
ul. Abpa. A. Baraniaka, Poznań – Malta
Rolkarze, wózkarze: godz. 09:50
Biegacze: 10:00
Więcej: www.halfmarathon.poznan.pl

 {moscomment}