Regulamin
Strona imprezy
Dział poświęcony Maratonowi Poznańskiemu

Monika Prendke:Jak do tej pory przyjęliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, spodziewamy się blisko 5 000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy przyjmowane będą jeszcze tylko przez jeden dzień (do 6.10.10), natomiast na opłaty startowe czekamy do soboty - 9 października. Obecnie na liście startowej jest 4136 biegaczy z 26 państw.

Dzisiaj (5 października br.) w Centrum Prasowym Malta w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatnim przygotowaniom do 11 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. W konferencji udział wzięli:
  • Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny
  • Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej - Ewa Bąk
  • Dyrektor Maratonu - Janusz Rajewski
  • Przedstawiciel Sponsora Generalnego, Dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO BANK POLSKI - Jerzy Kepel
  • Przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście


Serdecznie zapraszamy na weekend pełen atrakcji !

Już od czwartku (7.10.10.) uruchomimy biuro zawodów, a wraz z nim wydawanie pakietów startowych dla zawodników. Tego samego dnia rozpoczną się trwające aż 3 dni targi sprzętu i odzieży sportowej - Maraton Expo 2010.

Szczególnie ciekawie zapowiada się sobota, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej Arena w godz. od 14:00 - 17:00 odbędzie się na Event na targach Expo, który poprowadzi znany wielu poznaniakom Maciej Narożny z radia Eska. W ramach programu odbędą się konkursy z nagrodami, pokazy, prelekcje m.in. Tańcz z MaratonyPolskie.PL, pokaz makijażu sportowego, do wygrania m.in. płyty CD z klipem maratońskim, bidony ufundowane przez Galerię Malta oraz upominki od perfumerii Douglas.

To nie wszystko! W sobotni wieczór,  o godz. 17:00 zapraszamy do obejrzenia meczu Warty Poznań z Górnikiem Łęczna, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu, przyszłej arenie zmagań piłkarskich EURO 2012. (Wejście na stadion za okazaniem numeru startowego 11. Poznań Maraton).

W sobotę też zapraszamy na biegi towarzyszące: Bieg Maltański, Przemysła, Pogoń za Rektorem WSB w Poznaniu oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

Fiat Panda nie tylko dla rekordzisty trasy! Każdy maratończyk ma szansę wzięcia udziału w losowaniu głównej nagrody rzeczowej, którą jest samochód osobowy marki FIAT PANA ufundowany przez ACM MARI CAR. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych, oprócz pucharów dodatkowo otrzymają nagrody rzeczowe od firmy ASICS. Każdy uczestnik na mecie otrzyma medal, jak zwykle wyjątkowy i kolekcjonerski, w tym roku związany z historycznym wydarzeniem samego Maratonu. Zaraz po biegu będzie można dokonać personalizacji medalu na stoisku firmy BIL - CUP, które zlokalizowane będzie w strefie mety maratonu.

Dla tych, którzy zdecydują się oddać swój chip (oczywiście po biegu) firma Champion Chip ogłasza konkurs. Do wygrania 3 bony o wartości 500 zł każdy na zakup produktów firmy ASICS w sklepie Świat Biegacza w Poznaniu.

Poznań Maraton to święto sportu, aktywności, pokonywania własnych słabości, zwycięstwa nad bólem niemocą, dlatego wzorem lat ubiegłych zawodnikom na trasie pomagać będą pacemakerzy, będą też zespoły muzyczne oraz kibicujące szkoły.

Tak jak w latach poprzednich na starcie nie zabraknie Prezydenta Miasta Poznania - Ryszarda Grobelnego, który pobiegnie z numerem 1, a już po raz drugi Urząd Miasta Poznania reprezentował będzie Z-ca Prezydenta - Mirosław Kruszyński, który pobiegnie z numerem 4. 

Pobiegną również reprezentacje mediów, nie zabraknie Drużyny Szpiku oraz Drużyny Praw Człowieka, którą wystawia Amnesty International.

Zapowiada się piękna pogoda, aura wprost wymarzona na ustanawianie rekordów życiowych, których życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji poznańskiego maratonu.

 

Do zobaczenia na starcie!

11 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
Start: 10.10.2010, godz. 10:10
ul. Abpa. A. Baraniaka, Poznań - Malta

{moscomment}