Poznań Maraton
Regulamin

Monika Prendke: Trwają gorączkowe przygotowania do Największego w Polsce Maratonu i mimo, iż w tym roku odbędzie się jego jedenasta edycja, a o Organizatorach można by rzec - rutyniarze, to o rutynie nie może być mowy. „Do każdej edycji Maratonu podchodzimy indywidualnie, każdy element rozpatrujemy w najmniejszym szczególe, tak by nic nie umknęło naszej uwadze, a zawodnicy czuli, że są uczestnikami wielkiego święta, bo to dla nich i z myślą o nich organizujemy Maraton" - mówi Janusz Rajewski Dyrektor Maratonu.

Oprócz znanych już zmian organizacyjnych min. Lokalizacja i godziny pracy biura zawodów, skrócony termin zapisów (o których więcej na stronie internetowej Maratonu), w tym roku organizatorzy zamierzają wzbogacić program o dodatkowe imprezy towarzyszące. Większą oprawę (w stosunku do lat ubiegłych) będą miały Targi Expo, gdzie w hali Arena oprócz stoisk wystawców, w sobotę (9 października) na scenie będą się odbywały wykłady, pokazy artystyczne oraz liczne konkursy. „Do tego zaangażujemy tegorocznych wystawców, którzy wspólnie z nami zbudują ciekawą ofertę dla odwiedzających tego dnia biuro zawodów maratończyków. Wzorem największych światowych maratonów chcemy przyciągnąć nie tylko samych zawodników, ale także ich rodziny, osoby towarzyszące, bowiem to święto również i dla nich" - mówi Monika Prendke z biura prasowego maratonu. O dobrą oprawę będzie dbał Maciej Naroży z radia Eska, a partnerzy i patroni medialni min. perfumeria Douglas, Galeria Malta oraz największy portal o tematyce biegowej - Maratony Polskie wzbogacą program o atrakcyjne nagrody. Również w przeddzień Maratonu nie zabraknie słynnej uczy makaronowej (Pasta-Party), biegów dla dzieci i młodzieży, biegu śniadaniowego oraz pogoni za Rektorem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Poznań Maraton to święto sportu, aktywności, pokonywania własnych słabości, zwycięstwa nad bólem i niemocą, dlatego wzorem lat ubiegłych zawodnikom na trasie pomagać będą pacemakerzy z klubu biegacza Maniac. Nie zabraknie też kibiców, będą zespoły muzyczne, znani artyści i sportowcy oraz mieszkańcy miasta, którzy dotychczas nie zawodzili i tłumnie gromadzili się by wspierać zawodników zmagających się z dystansem 42,195 km.

Każdy zawodnik na mecie otrzyma medal i stanie przed szansą wylosowania samochodu osobowego marki Fiat. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest wypełnienie (przed startem) kuponu konkursowego i wrzucenie go do urny zlokalizowanej w Biurze Maratonu. Dodatkowo najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych otrzymają nagrody ufundowane przez partnera sportowego - firmę Asics.

Zapisy do tegorocznego maratonu idą pełną parą, dziennie Organizatorzy przyjmują ich ok. 60. Do tej pory chęć udziału zgłosiło ponad 2700 biegaczy z 19 państw. Swój udział w Maratonie potwierdzili między innymi dziennikarka TVP2 Beata Sadowska, silna reprezentacja Gazety Wyborczej i Polsat News, Redaktor Naczelny Maratończyka.pl - Wojciech Szota, lekkoatleta Paweł Januszewski oraz reżyser teatralny, dramaturg - Jan Klata.

Kto jeszcze się nie zgłosił, niech szybko to uczyni, bowiem czasu pozostało niewiele. Zgodnie z nowym regulaminem ostateczny termin zapisów mija 30 września br.
{moscomment}