Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton) 

poznań five grafika

Monika Prendke: W tegorocznej edycji poznańskiego maratonu biegacze nie mogą narzekać na nudę. Podczas 22. Poznań Maratonu odbędzie się nowy bieg na 5 kilometrów – „Poznań Five”. Zapisy ruszają już dziś 6 września, a wszystkich chętnych do pokonania naszego biegu zapraszamy do rejestracji na stronie marathon.poznan.pl/

Poznań Five to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich sił - mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor 22. Poznań Maratonu. – Początkujący biegacze będą mogli pokonać krótszy dystans i zakochać się w maratońskiej atmosferze. Po finiszu zachęcamy do gorącego dopingu dla maratończyków.

Start „Poznań Five” odbędzie się o godzinie 9:15 w ten sam dzień co poznański Maraton, czyli w niedzielę 22 października. Zawodnicy wyruszą z ul. Grunwaldzkiej, a 5 kilometrowy dystans zakończą wbiegając na metę Maratonu zlokalizowaną tradycyjnie na placu Marka. Zawodnicy na pokonanie trasy będą mieć45 minut. Na bieg obowiązuje limit miejsc i wynosi on 2000 uczestników. Opłata startowa to 65zł.

Bieg na 5km nie jest jedyną atrakcją towarzyszącą poznańskiemu Maratonowi. Cały czas gorąco zachęcamy do zapisywania swoich pociech na Pho3nix Kids Maraton, który odbędzie się w przeddzień „dorosłego” maratonu. Dzieci można rejestrować na stronie marathon.poznan.pl/. Natomiast od piątku 20 października zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Poznań Run Expo odbywających się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wydarzenie od lat jest ściśle połączone z poznańskimi imprezami biegowymi i tym razem stanie się nieodłącznym elementem 22. Poznań Maratonu. Wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć w przygotowanej specjalnie strefie aktywności, posłuchać prelekcji oraz nabyć maratońskie koszulki i odświeżyć swoją biegową garderobę.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej marathon.poznan.pl/ i mediów społecznościowych, gdzie zamieszczamy na bieżąco wszelkie informacje dotyczące 22. Poznań Maratonu oraz imprez towarzyszących.

REKLAMA