Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton) 

22 poznan maraton nowa data

Można było się tego spodziewać, gdy ogłoszono termin wyborów parlamentarnych w Polsce... 14 października miał się odbyć 22. Poznań Maraton. Organizatorzy są jednak zmuszeni zmienić termin swojej imprezy. Dziś rano wydali odpowiedniej komunikat, który cytujemy poniżej. Maraton Poznański w tym roku wystartuje 22 października o godz. 9.00. Oczywiście bardzo polecamy, aby Poznań stał się Waszym jesiennym, maratońskim wyborem.

Treść komunikatu: 22. Poznań Maraton odbędzie się w niedzielę 22 października 2023 r., a nie jak pierwotnie planowano 15 października. Organizatorzy biegu dostosowują się do wyznaczonej przez Prezydenta RP daty wyborów parlamentarnych. Pierwotna data poznańskiego maratonu pokrywa się z datą wyborów parlamentarnych. Mając na uwadze powodowane przez tak dużą imprezę zmiany w organizacji ruchu i ewentualne utrudnienia w dotarciu do poszczególnych lokali wyborczych, przesuwamy bieg o tydzień.

- O możliwości zmiany terminu biegu informowaliśmy naszych biegaczy od dłuższego czasu. Mamy nadzieję, że decyzja, którą podajemy do wiadomości z bardzo dużym wyprzedzeniem, spowoduje jak najmniej problemów naszym zawodnikom – mówi dyrektor Poznań Maratonu Łukasz Miadziołko.

Do 4 października, zgodnie z regulaminem 22. Poznań Maratonu zapisani zawodnicy mogą bezpłatnie przepisywać swój pakiet startowy na inną osobę. Do końca wakacji opłata startowa wynosi 200 złotych. Od pierwszego września wzrośnie o 20 złotych.

REKLAMA