Trasa  
UTRUDNIENIA W RUCHU
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

15 mapa drogowa cala
Informujemy, że w niedzielę 16.04.2023r odbędzie się 15. Poznań Półmaraton i w związku z jego przebiegiem nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30. Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga / Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00. W czasie biegu nie będzie również możliwy przejazd ulicą Roosevelta na odcinku Most Dworcowy – Kaponiera.

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając Łazarz, Wilda, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie Półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez nie będzie niemożliwy.

Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników. Przywrócenie ruchu ostatniego odcinka trasy przewidywane jest około godziny 13:30.

Wychodząc naprzeciw zmotoryzowanym mieszkańcom Poznania przygotowaliśmy poglądowe mapy trasy wraz z ich opisem, które mogą być pomocne w przy poruszaniu się w dniu Półmaratonu.

15 mapa drogowa 01

Po starcie zamknięte będą śluzy na Grunwaldzkiej i stopniowo dalej do Jugosłowiańskiej w stronę Raszyna/Górczyna. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, przez dany odcinek trasy, śluza będzie otwierana na stałe, oznakowanie tymczasowe będzie ściągane. Gdy służby stwierdzą, że można przywrócić stały ruch na danym odcinku jezdni, sytuacja wróci do normy.

W tej fazie podróże z Łazarza i południowego Grunwaldu w kierunku Jeżyc, Piątkowa, Ławicy, Woli itp. muszą odbywać się ulicą Głogowską, następnie Mostem Dworcowym, Matyi, Aleją Niepodległości do ulicy Libelta / Jeżyckiej lub do ulicy Przepadek i Armii Poznań.

15 mapa drogowa 02

Na odcinku od cmentarza Górczyńskiego do Drogi Dębińskiej będzie 8 śluz przejazdowych, które umożliwią wjazd do centrum miasta od południa. Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę biegu. Całkowicie z ruchu wyłączone zostają Dolna Wilda na odcinku Hetmańska-Piastowska oraz Piastowska od Dolnej Wildy do Drogi Dębińskiej. Na ul. Arciszewskiego będzie ruch jednokierunkowy po nitce zachodniej w stronę Górczyna.

Na tym odcinku jedynym wjazdem do miasta od strony Ronda Starołęka, będzie trasa Hetmańska (możliwość skrętu w Dolną Wildę, Kolejową lub Głogowską).

15 mapa drogowa 03

Odcinek Droga Dębińska – Garbary – Solna – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – MTP.

Całkowicie wyłączony z ruchu pozostaje odcinek Droga Dębińska – Garbary do Estkowskiego z wyjątkiem odcinków Królowej Jadwigi-Kazimierza Wielkiego oraz Wielka-Estkowskiego, na którym będzie możliwy ruch jednokierunkowy w stronę północy. Ruch pomiędzy Nowym Miastem a Centrum może odbywać się poprzez 6 śluz. Na Małych Garbarach, Wolnicy, Solnej będzie możliwy ruch w obu kierunkach północną nitką arterii. Odcinek trasy obejmujący Nowowiejskiego i Pułaskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Poruszając się między północą Poznania a Centrum kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 śluzy. Ruch pomiędzy Jeżycami a ścisłym centrum zapewnią śluzy na Kaponierze oraz u zbiegu Poznańskiej/Libelta.

Pełna lista śluz na trasie półmaratonu

 1. Grunwaldzka – Szylinga / Matejki
 2. Grunwaldzka – Wojskowa
 3. Rondo Nowaka – Jeziorańskiego
 4. Grunwaldzka – Grochowska
 5. Grunwaldzka – Bułgarska / Jugosłowiańska
 6. Rondo Skubiszewskiego
 7. Grunwaldzka – Cmentarna / Wieruszowska
 8. Taczanowskiego – Jugosłowiańska
 9. Ściegiennego – Promienista
 10. Ściegiennego – Arciszewskiego
 11. Arciszewskiego – Palacza
 12. Reymonta / Arciszewskiego – Hetmańska / Grochowska
 13. Hetmańska – Kasprzaka
 14. Hetmańska – Głogowska
 15. Hetmańska – Dmowskiego
 16. Hetmańska – Kolejowa / Górecka
 17. Hetmańska – 28 czerwca 1956 r.
 18. Królowej Jadwigi – Droga Dębińska / Strzelecka
 19. Strzelecka / Garbary – Krakowska / Kazimierza Wielkiego
 20. Garbary – Wszystkich Świętych
 21. Garbary – Wodna / Grobla
 22. Garbary – Wielka
 23. Garbary – Estkowskiego / Małe Garbary
 24. Solna – Al. Marcinkowskiego
 25. Solna / Nowowiejskiego – Al. Niepodległości
 26. Nowowiejskiego / Al. Wielkopolska – Pułaskiego
 27. Pułaskiego / Roosvelta – Libelta / Poznańska
 28. Roosvelta – Dąbrowskiego
 29. Rondo Kaponiera

Sprawdź utrudnienia w Google Maps

Aby ułatwić kierowcom poruszanie w rejonie prowadzonej rywalizacji, spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała innowacyjną mapę, będącą nakładką w serwisie Google Maps. Dzięki natychmiastowym aktualizacjom będzie można się z niej dowiedzieć, jaki odcinek został już pokonany przez wszystkich uczestników biegu i w jakich miejscach wraca ruch na codziennych zasadach. Mapa pojawi się wkrótce.

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? Napisz!

Pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. uzyskają Państwo odpowiedź jak poruszać się po mieście w dniu Półmaratonu, jak najszybciej dojechać w konkretne miejsce i z jakich środków transportu w tym dniu najlepiej skorzystać.

Adres działać będzie:

 • 12.04.2023 (środa) w godz. 18.00 – 21.00
 • 13.04.2023 (czwartek) w godz. 16:00 – 22:00
 • 14.04.2023 (piątek) w godz. 10:00 – 23:00
 • 15.04.2023 (sobota) w godz. 10:00 – 23:00
 • 16.04.2023 (niedziela) w godz. 7.00 – 13.00

Czas oczekiwania na odpowiedź do 4 godzin.

Nie wiesz jak poruszać się po mieście w dniu półmaratonu? Zadzwoń!

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc od czwartku do niedzieli (13-16 kwietnia) pod nr telefonu: 502 622 438. Nasz koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

Infolinia czynna będzie:

 • 13.04.2023 (czwartek) w godz. 16:00 – 22:00
 • 14.04.2023 (piątek) w godz. 16:00 – 23:00
 • 15.04.2023 (sobota) w godz. 10:00 – 23:00
 • 16.04.2023 (niedziela) w godz. 7.00 – 13.00

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do kibicowania uczestnikom biegu!

REKLAMA