Trasa  
FOTORELACJA 2022 
Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

poznan jubileusz
Czegoś takiego świat biegowy jeszcze nie widział. Numer startowy do posadzenia w ogródku! Kwitnący numer startowy to pomysł, który organizatorzy poznańskiego półmaratonu organizują wraz z Wartą Poznań.

W pakietach startowych zawodnicy znajdą EKO numery (wykonane z całkowicie biodegradowalnego materiału) zawierające nasiona MACIEJKI, RUMIANKU oraz STOKROTKI. Wystarczy, że numer ten zakopiecie np. w ogródku, podlejecie a wkrótce będziecie świadkami jak nasiona zamienią się w mini łąkę kwietną - czytamy na facebooku organizatora.

Trzeba przyznać, że pomysł niezwykły, choć na pewno nie każdy zechce hodować z niego kwiatki. Pasjonaci i kolekcjonerzy numerów startowych prawdopodobnie nie zechcą posiać w ogródku czy donicy swojej pamiątki, ale wielu na pewno się skusi i na pewno nic nie straci bowiem... spieszymy wyjaśnić, że będzie można zachować swój i numer i jednocześnie zrobić sobie łąkę. Zawodnicy otrzymają w tym roku nie jeden a dwa numery startowe :) Do standardowych, które przypniecie do swoich koszulek na tegorocznym półmaratonie dołączone zostaną drugie – te ekologiczne, z których wyrosną kwiaty!

Proponujemy zorganizowanie konkursu - na najładniejszy ogródek :) Nadsyłajcie do nas zdjęcia!

Kwitnące numery to kolejny pomysł, który realizujemy z myślą o środowisku naturalnym. Razem z naszym partnerem, Wartą Poznań, staramy się, aby poznański Półmaraton był jak najbardziej zielony. Liczymy, że zadbacie o to, by Wasze numery startowe zazieleniły się i obiecujemy, że będziemy szykować kolejne eko rozwiązania dla uczestników naszych imprez biegowych - mówi Monika Prendke

REKLAMA