Faworyci 14.PKO Poznań Półmaratonu
Utrudnienia w ruchu - Poznań Półmaraton

Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

press 1

Monika Prendke: Reprezentanci 25 państw wezmą udział w 14. PKO Poznań Półmaratonie. Na starcie w niedzielę 3 kwietnia nie zabraknie zawodników z rekordami życiowymi poniżej jednej godziny. W stawce będą się liczyć Norweg Sondre Moen oraz, jak co roku, silne ekipy Etiopczyków i Kenijczyków. Kolejną próbę pobicia rekordu Polski zapowiedział jego aktualny posiadacz Krystian Zalewski. Faworytów organizatorzy biegu przedstawili w poniedziałek 28 marca na konferencji prasowej w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Stając na starcie półmaratonu zawsze zakłada się pobicie rekordu życiowego. W moim przypadku jest to także rekord Polski – mówił podczas konferencji prasowej Krystian Zalewski. - Jeżeli będzie szansa pokusić się o zwycięstwo, to na pewno nie będę się zastanawiał – dodał.

Krystian Zalewski podkreślił, że szybka poznańska trasa sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów i przyciąga do stolicy Wielkopolski znakomitych biegaczy.

Życzymy sobie, żeby oba rekordy Polski w biegu półmaratońskim były ustanowione właśnie w Poznaniu. Mamy zeszłoroczny rekord Karoliny Nadolskiej, teraz czekamy na Krystiana – mówi dyrektor 14. PKO Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko.

W przypadku Krystiana Zalewskiego dobrym prognostykiem jest rekord trasy sprzed 3 tygodni na poznańskiej imprezie Recordowa Dziesiątka. Uwaga kibiców powinna skupić się również na drugiej w zeszłorocznym półmaratonie Izabeli Paszkiewicz.

press 4

Poza elitą organizatorzy z niecierpliwością czekają na miłośników biegania. Na liście startowej jest ich blisko 6,5 tysiąca. Wciąż przyjmowane są zapisy. Rejestracja online potrwa do końca marca, a osobiste zapisy będą możliwe w piątek i sobotę (1 i 2 kwietnia) w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jak co roku imprezie towarzyszą akcje charytatywne. Sponsor tytularny poznańskiego półmaratonu - PKO Bank Polski zachęca w tym roku do wsparcia inicjatywy #PomocDlaUkrainy. W tym celu zostało uruchomione specjalnego konto, którego numer dostępny jest na stronie internetowej banku. W okolicy biura zawodów oraz mety półmaratonu wolontariusze Fundacji In_Spire będą zbierać pieniądze do puszek. Środki zasilą inicjatywy związane z pomocą uchodźcom. Warto dodać że na numerach startowych uczestników tegorocznego biegu pojawią się niebiesko-żółte barwy Ukrainy. Będzie to ukłon w stronę mieszkańców naszego sąsiedniego kraju.

press 3

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Miasta Poznań – zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Ewa Bąk. Sponsora tytularnego reprezentowała Ewa Przybył –Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu. Nie zabrakło partnerów z Międzynarodowych Targów Poznańskich i KKS Lech Poznań oraz instytucji zaangażowanych w zabezpieczenie trasy – Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Przedstawiciele dwóch ostatnich przypomnieli o utrudnieniach obowiązujących w dniu biegu. Szczegóły związane z ruchem drogowym oraz zmianami w komunikacji miejskiej są dostępne na stronie:
https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/utrudnienia-w-ruchu/.

press 2

press 5

press 6
Sponsorem Tytularnym Półmaratonu jest PKO Bank Polski.
Impreza odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania
Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl