Fotorelacja 2018 - fot. Dorota i Wojciech Szota
Strona zawodów

Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

medal1200x628

 

Monika Prendke: Jeszcze tylko niespełna 20 dni dzieli nas od startu 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Przygotowania do jubileuszowej edycji trwają. Organizatorzy zdążyli pokazać już oryginalny leitmotiv imprezy, zaprezentować koszulkę i zawartość pakietów startowych, a także aż dwa razy zwiększyć limit zawodników. Obecnie na liście startowej zapisanych jest 6900 uczestników! Zatem zostało ostatnie 100 miejsc!

Wiadomo już, że 20 października dominować będzie granat i złoto! W takich barwach biegacze i organizatorzy celebrować będą 20 lat biegowej tradycji w Poznaniu na królewskim dystansie. Zawodnicy wiedzą także jak będzie wyglądała jubileuszowa koszulka oraz, że w pakiecie startowym będzie czekać na nich wielofunkcyjny komin, bawełniana torba na ramię, piwo od Browaru Fortuna w jubileuszowej etykiecie, czekolada Terravita, naturalny energetyk od Veroni Active, a także voucher ze zniżką -50% na dowolny mecz Lecha Poznań, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Poznaniu do końca tego roku.

Medal 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza

Bogata historia jaką niosą za sobą medale dotychczasowych edycji Poznań Maratonu to mozaika, na którą składają się godne upamiętnienia postaci i wydarzenia związane ze stolicą Wielkopolski. Pomysł ten zrodził się w 2006 roku i organizatorzy trwają przy nim do dziś! Dwie dekady tradycji biegowej na dystansie 42,195 km sprawiają, że to właśnie liczba 20 dominuje na tegorocznym medalu. Znaczącym elementem projektu jubileuszowego krążka jest również postać Macieja Frankiewicza – inicjatora i pomysłodawcy, a od 2010 roku patrona poznańskiego maratonu. Sam jako ówczesny wiceprezydent miasta brał czynny udział w biegu. Był zawodnikiem w pierwszych
9 edycjach imprezy, o którą zabiegał, a która obecnie przyciąga biegaczy z całego świata.
Na złotej szarfie, na której zawieszony jest srebrny medal stworzony został kolaż z wybranych fotografii prezentujący zarys uczestników startujących w poprzednich latach.
Warto dodać, że obecnie 64 biegaczy posiada pełną kolekcję 19 medali ze wszystkich edycji Poznań Maratonu.

Obecnie opłata startowa za udział w 20. PKO Poznań Maratonie wynosi 200 złotych. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/4?rw=1 w terminie do 17.10.2019r., a w Biurze Zawodów w dniach od 18 - 19.10.2019 r. lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, a ten w tym roku wynosi 7 000.

Sponsorem Tytularnym Imprezy jest PKO Bank Polski. 20.PKO Poznań Maraton wspierają również 4F, Veronii Active, Browar Fortuna, Lidl, Aquanet oraz Terravita. Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka.