Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)

Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

poznan polmaraton 2019 13

Krystian Zalewski wywalczył trzecie miejsce w 12. PKO Półmaratonie Poznańskim. Rekordu Polski nie było, ale czas i tak bardzo dobry - 1:02:59. Jeśli zostanie przy biegach ulicznych, to rekordu zapewne możemy spodziewać się w niedługim czasie... Niestety swoją przyszłość łączy raczej z bieżnią... cóż, zobaczymy. My, jako miłośnicy begów ulicznych wollibyśmy, żeby się troszeczkę "przebranżowił".
W rześki niedzielny poranek 14 kwietnia fala ponad 10 tysięcy biegaczy pokonała ulicami miasta 21, 097 km. Po raz dwunasty sercem Poznania stały się Międzynarodowe Targi Poznańskie. 01:02:29 to wynik zwycięzcy 12. PKO Poznań Półmaratonu – Etiopczyka Abate Sikiyas Misganowa. Pierwsza z kobiet, Kenijka Lilian Jelegat dobiegła w czasie 01:11:13.

Punktualnie o godzinie 10:00 wystrzałem z armaty rozpoczął się start 12. PKO Poznań Półmaratonu. Tegoroczny ślad na poznańskich ulicach pozostawiło 10 265 biegaczy. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn został Etiopczyk Abate Sikiyas Misganow. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Kenijka Lilian Jelegate.Pierwszym Poznaniakiem na mecie był Marcin Kęsy, a pierwszą Poznanianką Alicja Radziej.

Sprinterski finisz
Idealna aura sprzyjała dobrym wynikom biegaczy. Chłodny poranek dla wielu zawodników był wymarzoną pogodą do osiągania swoich biegowych celów.
Zawodnicy startowali kolejno z 7 stref startowych. Czołówkę Półmaratonu stanowiła silna grupa reprezentowana przez Polaka - Krystiana Zalewskiego, Etiopczyka - Abate Sikiyas Misganowa i Kenijczyka - Mosesa Koech, którą do 15 km prowadził Krystian Zalewski. Walka o zwycięstwo pomiędzy Etiopczykiem i Kenijczykiem toczyła się do ostatnich metrów i zakończyła sprintem do mety w wykonaniu obydwu zawodników.

Wśród kobiet cały dystans samotnie pokonała Kenijka Lilian Jelegat.Pierwszą Polką finiszującą w Poznaniu była Anna Łapińska, która w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 9. miejsce.

Doping w Poznaniu
Doping w strefie mety Półmaraton po raz kolejny zgromadził w Poznaniu tysiące pasjonatów biegania. Ogromnym wsparciem i motywacją dla zawodników były tłumy kibiców. Po raz kolejny wzdłuż trasy panowała niepowtarzalna atmosfera, a doping na ostatnim odcinku trasy niósł biegaczy wprost do mety. Specjalnie utworzona strefa kibiców tętniła życiem i witała kolejnych finiszujących salwami oklasków.

Medale na mecie oprócz dyrektora biegu Łukasza Miadziołki, wręczał także Karol Bielecki.

Kolejne biegowe święto w stolicy Wielkopolski już 20 października podczas jubileuszowego

Niebawem obszerna galeria zdjęć! Zapraszamy!