Strona zawodów Poznań Półmaraton
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton) 
Strona EXPO

poznan expo1

Katarzyna Świderska: Już wkrótce, w dniach 12-14 kwietnia odbędzie kolejna edycja targów Poznań Sport Expo - projektu dla miłośników sportów biegowych i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie formy spędzania czasu.

Wiosna to moment, w którym budzą się w nas siły, zwiększa się chęć do aktywności ruchowej i rośnie apetyt na nowości, również te związane z uprawianymi sportami. Nowe buty, nowa t-shirt – dlaczego nie? Przecież trzeba być modnym.

Poznań Sport Expo – edycja wiosenna to wydarzenie, które sprzyja właśnie takim zmianom. Ekspozycję tworzą przede wszystkim producenci i dystrybutorzy sportowego obuwia, sportowej odzieży, a także gadżetów, które wspierają sportowców w treningach, mierzą ich osiągnięcia, pozwalają monitorować pracę. To najlepsze miejsce na odświeżenie swojego sportowego stroju i wyposażenia, a warto podkreślić, że oferta wystawców dotyczy nie tylko biegaczy, ale także jest dostosowana do osób uprawiających inne dyscypliny.

Wiosenne wyzwania na Poznań Sport Expo

Już od kilku edycji w programie targów pojawia się coraz więcej wydarzeń, które mają aktywizować społeczeństwo i zachęcać do aktywności fizycznej. Podczas wiosennej edycji targów będzie można m.in. spróbować swoich sił w bijących obecnie rekordy popularności zajęciach typu crossfit.

Crossfit to zajęcia, których celem jest podnoszenie swoich możliwości fizycznych, co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia. Kojarzą się z ogromnym wysiłkiem, a to powoduje, że wiele osób ma zastanawia się podoła takiemu wyzwaniu. Chcemy przełamać stereotypy i umożliwić naszym zwiedzającym nie tylko konsultacje z trenerami crossfit, ale przede wszystkim dać okazję do spróbowania własnych sił właśnie w takich zajęciach. – objaśnia Maria Kowalska, dyrektor projektu.

Zajęcia crossfit podczas targów odbywać się będą w piątek i w sobotę, a poprowadzą je trenerzy z Reebok Crossfit Poznań, który jest największym Crossfit BOXem w Europie. Organizator zaplanował zajęcia zarówno dla dorosłych (Crossfit Adults), jak i dla dzieci (Crossfit Kids). Bloki treningowe będą dostosowane do stopnia zaawansowania,
a w przypadku dzieci do ich wieku. W ćwiczeniach z rodzicami będą mogły uczestniczyć nawet trzylatki!

Festiwal biegowy dla dzieci i młodzieży

W sobotę podczas targów Poznań Sport Expo odbędzie się także mini półmaraton dla dzieciaków. Wydarzenie, dotychczas realizowane nad poznańską Maltą, po raz pierwszy zadebiutuje na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bieg odbędzie w dwóch kategoriach wiekowych: 7-12 lat na dystansie 1200 m i 3-6 lat na dystansie 200 m.

12. PKO Poznań Półmaraton

Poznański półmaraton to zwieńczenie targów Poznań Sport Expo. Meta biegu tradycyjnie będzie zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na Placu Marka. Udział w wydarzeniu, według statystyki, które można śledzić na stronie internetowej wydarzenia, planuje wziąć ponad 10 tys. biegaczy.


Wstęp na Poznań Sport Expo jest bezpłatny!Więcej informacji: sportexpo.mtp.pl