Wyniki (nieoficjalne)

Dorota Świderska: 3. Poznań Półmaraton za nami. Dla biegaczy pogoda wymarzona. Na starcie powitało wszystkich słońce a krótka rozgrzewka przygotowała zawodników do startu. Tuż przed dziesiątą ruszyli wózkarze i rolkarze, punkt 10.00 sygnał do startu dała żona zmarłego niedawno  Zastępcy Prezydenta Poznania Macieja Frankiewicza. Rekordowa liczba prawie trzech tysięcy biegaczy ruszyła na trasę półmaratonu. W tym roku podium opanowali Kenijczycy. Pierwszy z nich metę osiągnął Cosmas Kyeva z czasem 01:02:32 ustanawiając jednocześnie rekord trasy. Drugie miejsce, po walce na ostatnich metrach, zajął Julius Arile z czasem 01:03:03. Sekundę za nim wbiegł Vestus Chemjor. Wśród kobiet I stopień podium także należał do Kenii, stanęła na nim Helah Kiprop (01:13:03). Drugie i trzecie miejsce zajęły dwie polskie zawodniczki: Dorota Ustianowska z Częstochowy (01:13:31) i Marzena Kłuczyńska z Czarniejewa (01:15:03).