Regulamin

Monika Prendke: Już dziś możemy mówić o rekordzie frekwencji poznańskiego półmaratonu, bowiem przyjęliśmy 3180 zgłoszeń, to o 50% zapisów więcej niż w roku ubiegłym. We wtorek 23 marca br. w Centrum Prasowym Malta w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatnim przygotowaniom do trzeciej edycji poznańskiego półmaratonu. W konferencji udział wzięli: Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny, Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej - Ewa Bąk, Dyrektorzy POSiR - Janusz Rajewski i Maciej Mielęcki oraz przedstawiciele służb mundurowych.
Trwają ostatnie przygotowania

Organizatorzy pracują pełną parą, tak by każdy element imprezy dopięty był na przysłowiowy ostatni guzik, szykowane są puchary, medale, kończą się prace związane z przygotowywaniem pakietów startowych.

Przypominamy, że weryfikacja zawodników i tym samym odbiór pakietów odbędzie się w biurze zawodów przy ul. Krańcowej 98 w Poznaniu w dniach:

•             26 marca (piątek): 10:00 - 20:00
•             27 marca (sobota): 09:00 - 21:00
•             28 marca (niedziela) odbiór pakietu nie będzie możliwy

Jednocześnie informujemy, że decyzją Dyrektora Półmaratonu został przesunięty ostateczny termin uiszczenia opłaty startowej, której dokonać będzie można 26 i 27 marca (dotyczy tylko zapisanych osób).

Atrakcje dla uczestników - tradycyjnie zapraszamy na TARGI EXPO, które zorganizowane będą w pobliżu biura zawodów oraz na PASTA PARTY.

Nagrody finansowe nie tylko dla zwycięzców! Firma Champion Chip ogłasza konkurs dla wszystkich uczestników półmaratonu. Do wygrania 3 bony finansowe na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł każdy. Wkrótce więcej informacji o konkursie na www.halfmarathon.poznan.pl

A co w niedzielę?

O godz. 9:30 wspólna rozgrzewka - prowadzenie fitness Klub Gymnasion, o godz. 9:50 start rolkarzy i wózkarzy, a dziesięć minut później - o godz. 10:00 start biegaczy. Co na trasie? Aż 13 zespołów muzycznych będzie dopingowało zawodników, a doświadczeni pacemkerzy z KB Maniac pomogą wszystkim chętnym w osiągnięciu zamierzonego rezultatu. Lista pacemakerów wraz z czasami, na jakie poprowadzą bieg dostępna jest na stronie naszego patrona medialnego - portalu Maratony Polskie.pl.

Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie medal, ciepły posiłek oraz „złocisty napój regenerujący"

Poznań Półmaraton bije własny rekord frekwencji! Zgłosiło się 3180 zawodników z 16 państw m.in. Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch. To o 50% zapisów więcej niż w roku poprzednim (w 2PP udział wzięło 1758 biegaczy).

Kto wygra? Zapowiadają się wielkie sportowe emocje! Swój start zapowiedziało 13 zawodników z tzw. elity. Z ustanowieniem nowego rekordu trasy poznańskiego półmaratonu zmierzą się zawodnicy z Kenii, Holandii i Polski, wszyscy jednogłośnie deklarują bicie rekordu trasy. Czy mówią prawdę? Wygląda na to, że tak, bowiem aż 6 Kenijskich zawodników może pochwalić się lepszą „życiówką" od aktualnego rekordu trasy, który wynosi 1:04:30.

Skóry tak łatwo nie sprzeda Jan Białk - „stary lis", który wie jak rozłożyć siły, a jego sportowe rezultaty (PB: z 2008 r. 1:02:45) utwierdzają nas tylko w tym przekonaniu.

Również wśród Pań zapowiada się ciekawa rywalizacja, walkę o czołowe miejsca stoczą dwie młode Kenijki: Helah Kiprop i Pamela Bundotich, Holenderka Kristijna Looen oraz dwie Polki: poznanianka Marzena Kłuczyńska oraz Dorota Ustianowska z Częstochowy, która swój najlepszy wynik na dystansie 21,097 ustanowiła w 2008 roku właśnie w Poznaniu.

Kto wygra? Czy będziemy świadkami nowego rekordu trasy? Dowiemy się już za kilka dni. 

ELITA

 

Tak jak w latach poprzednich na starcie nie zabraknie Prezydenta Miasta Poznania - Ryszarda Grobelnego, który pobiegnie z numerem 1 na piersi.

Zapowiada się piękna pogoda, aura wprost wymarzona na ustanawianie rekordów życiowych, których życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji poznańskiego półmaratonu. Oby ich było jak najwięcej!

TRASA

KONFERENCJA PRASOWA

 

Do zobaczenia na starcie!

3 Poznań Półmaraton
28 marca 2010
godz. 10:00
Start z ul. Abpa A. Baraniaka,Poznań Malta

{moscomment}