Wyniki (nieoficjalne) NEW!
Film!!!

Jubileuszowy 10-ty maraton pobił wszystkie dotychczasowe rekordy! Nigdy dotąd, w żadnym maratonie w Polsce nie wystartowało tylu zawodników, co dziś w Poznaniu! Ponad 4 200 biegaczy pojawiło się na linii startu. Jeszcze wciąż nie ma informacji ile osób ukończyło bieg, wiadomo jednak z całą pewnością, że liczba ta zbliżyła się do 4 000. To nie tylko rekord frekwencji Maratonu Poznańskiego, ale rekord wszystkich dotychczasowych maratonów w Polsce. Poznań stal się zatem w tej chwili „stolicą maratonu"!

Pierwszy na mecie pojawił się dziś Chebii Samson Kimali z Keni z  czasem 02:19:15. Rekord trasy nie został niestety pobity. Drugi na mecie był również Kenijczyk - Yilma Belete Abraham, z czasem 02:21:57, trzecie miejsce zajął zawodnik, także z Kenii - Kiplagat Kiphoge Frimin z czasem 02:22:56.

Wśród kobiet niespodzianka. Triumfatorka poprzedniej edycji Arleta Meloch zajęła dopiero trzecią pozycję - przybiegła z czasem 02:38:12, mimo że minimalnie poprawiła swój ubiegłoroczny wynik. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Gortel Agnieszka z Chorzowa kończąc bieg z wynikiem 02:37:08. Drugie miejsce zajęła Poznanianka -  Janasiak Agnieszka z czasem 02:37:33.

Na naszym stoisku podczas targów nagraliśmy wiele ciekawych wywiadów. Niebawem zaprezentujemy Wam wiele niezwykłych maratońskich historii.

Jak będziemy mieli pełne wyniki opublikujemy również listę laureatów w naszym konkursie.