Monika Prendke" Maraton Poznański": Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej edycji ponownie padnie rekord  frekwencji, bowiem do poznańskiego maratonu zgłosiło się ponad 4800 zawodników! To jak do tej pory największa liczba zgłoszeń w historii polskich maratonów! Organizatorzy szykują mnóstwo niespodzianek. Wiele atrakcji dla każdego i w każdym wieku. W sobotę 10 października odbędą się biegi na krótszych dystansach, rozegrany zostanie turniej „kajak polo". Również w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na koncert Wojciecha Hoffmana i Wojciecha Kordy. Po raz pierwszy zabrzmi skomponowana specjalnie dla poznańskiej imprezy piosenka „Jak w maratonie".

W tym roku również  nie zabraknie konkursu dla sprinterów, firma ChampionChip nagrodzi 3 zawodników i 3 zawodniczki, którzy najszybciej pokonają ostatnie 195 metrów maratonu. Wśród wszystkich pań, które pobiegną w maratonie z przypiętą różową wstążeczką rozlosujemy 3 rowery miejskie ufundowane przez Wielkopolskie Centrum Onkologii. Ponadto każdy zawodnik kończący maraton weźmie udział w losowaniu samochodu osobowego Chevroleta Aveo Sedan a serwis maratończyk.pl nagrodzi tych zawodników, którzy prawią swój wynik z ubiegłorocznej edycji poznańskiego maratonu.

Tradycyjnie na targach EXPO przez 3 dni będzie można zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów markowego sprzętu sportowego, odzieży i obuwia, natomiast na stoisku firmy BIL-CUP będzie można dokonać „grawerki" na medalu.

Na wszystkich uczestników czeka nowa trasa, piękny medal a przede wszystkim wielkopolska gościnność i niezmienna od lat wspaniała atmosfera. Zapowiada się ostra rywalizacja, bowiem swój udział w maratonie zapowiedziała liczna reprezentacja zawodników z Kenii, Etiopii i Tanzanii. Nie zabraknie też reprezentantów Polski. Kto wie może i w tym roku padnie rekord trasy a może nawet dwa, bowiem do pobicia rekordu Wioletty Urygi z 2002 roku przymierzy się reprezentantka Tanzanii - Selam Assefa Tamre, która pochwalić się może tegorocznym rekordem życiowym 2:34:28. Swój udział w maratonie potwierdzili Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Kasia Bujakiewicz, Mezo (wraz ze znaną Państwu Drużyną Szpiku), pobiegnie też „wilcza drużyna".

Poznań Maraton to święto sportu, aktywności, pokonywania własnych słabości, zwycięstwa nad  bólem niemocą, dlatego wzorem lat ubiegłych zawodnikom na trasie pomagać będą pacemakerzy z KB MANIAC POZNAŃ. Na trasie maratonu będzie aż 25 zespołów muzycznych, będą kibicujące szkoły, jak również znani artyści i sportowcy oraz mieszkańcy naszego miasta, którzy dotychczas nie zawodzili i tłumnie gromadzili się by wspierać zawodników. Wspólnie z naszymi patronami medialnymi: portalem MaratonyPolskie.pl oraz radiem Eska rozdamy 1 700 „gadżetów" do kibicowania! Oj będzie głośno.

Ku wszystkim stającym na starcie kierujemy przesłanie barona Pierre'a de Coubertin, twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego: „Nie liczy się wynik, liczy się udział" a głos maratończyków, że kto raz pobiegnie w Poznaniu chce tu wracać będzie najlepszą zachętą dla tych, którzy 11 października przyjdą nad Maltę.

Dołącz do nas !

10 POZNAŃ MARATON
11 października
start: godz 10.00
ul. Abpa Baraniaka
Poznań - Malta

{moscomment}