Monika Prendke" Maraton Poznański": W tym roku podczas Maratonu w Poznaniu pojawi się wśród nas urodzony długodystansowiec, dziennie przemierzający od 40 - 70 kilometrów a zdarza się, że w ciągu doby nawet 200 km. Tym długodystansowcem jest WILK. Tak...wilk! Chcecie się dowiedzieć coś więcej o tym wspaniałym zwierzęciu? Zapraszamy.Jest szansa, że wilki na stałe wrócą do wielkopolskich lasów. Skuteczna ochrona tego drapieżnika musi się jednak wiązać z edukacją ludzi. Powrót wilków pomoże chronić nasze lasy i zachować równowagę w przyrodzie.

"Nie patrz wilkiem na wilka"

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra" jest organizatorem kampanii „Biegnę dla wilka" podczas jubileuszowego biegu 10 POZNAŃ MARATON. Celem akcji jest zebranie funduszy na kontynuację programu edukacyjnego „Nie patrz wilkiem na wilka". Od kwietnia tego roku przeprowadzono w jej ramach około 120 prelekcji w szkołach województwa wielkopolskiego na temat ochrony wilka i sposobów bezkonfliktowego współistnienia z tym drapieżnikiem, które cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.salamandra.org.pl

Na czym polega akcja „Biegnę dla wilka"?

W czasie Maratonu pobiegnie drużyna „Biegnę dla wilka", która ma utwierdzić społeczeństwo w idei ochrony tych wspaniałych zwierząt. 

Jak pomóc?

Czekamy na 70 osób, które chcą dołączyć do wilczej drużyny i razem z nami podczas poznańskiego maratonu pobiec w koszulkach naszej akcji dla wilka. 

A może chcesz zostać wolontariuszem podczas akcji „Biegnę dla wilka" i pomóc nam zbierać środki na wilczą edukację? Zapraszamy wszystkich biegaczy jak i publiczność do przekazania datków pieniężnych na edukację dotyczącą wilków.

A jak to zrobić? Szukajcie „wilczych" skarbonek podczas Maratonu. 

Kontakt: Karolina Jarząbek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"
ul. Szamarzewskiego 11/6, 60-514 Poznań
tel./fax: (0 61) 662-86-06, www: http://www.salamandra.org.pl 

Partnerzy akcji: 10 POZNAŃ MARATON, Decathlon„Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca do życia." 

Dawid L. Mech

{moscomment}