Wyniki

bieg fabrykanta cz6 2019 12 23559 1200 800 100

W niedzielę (08.09.2019) odbył się 29. Półmaraton Signify PHILIPS Piła. W imprezie wzięło udział około 2700 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentował się Artur Kozłowski, który zajmując trzecie miejsce z wynikiem 01:03:56, został po raz drugi w swojej karierze, Mistrzem Polski w Półmaratonie. Na mecie zlokalizowanej na Placu Zwycięstwa w Pile, uznał wyższość tylko Kenijczyka Cosmasa Kyeva (01:02:51) i Etiopczyka Mulu Tulu Jima (01:03:44). Wśród pań z nowym rekordem życiowym zwyciężyła Aleksandra Lisowska -01:12:45, zostając tym samym Mistrzynią Polski w Półmaratonie.

Tytuły mistrzowskie zapewniają także prawo startu na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, które odbędą się w przyszłym roku w Gdyni. Uczestnicy bardzo chwalili sobie warunki do biegania ponieważ było chłodno i bezwietrznie, a płaska trasa sprzyjała uzyskiwaniu dobrych wyników. Tradycyjnie w Pile, nagrodą był medal  z wizerunkiem polskiego maratończyka. W tym roku uwieczniony został Zbigniewa Nadolski z rekordem życiowym 2:11:57 (1994), m.in. zwycięzca Maratonu w Lizbonie.