Monika Prendke "Biuro Maratonu Poznańskiego":

Ruszyła już piąta edycja akcji Polska Biega, tym roku organizatorzy poznańskiego maratonu angażują się w wspólne ogólnopolskie bieganie. To prestiżowa impreza, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć. Tak jak w latach poprzednich miasta, gminy, szkoły, organizacje sportowe i grupy biegaczy mogą rejestrować biegi, które odbędą się 9-10 maja. To będzie główny punkt PB 2009: otwarty, bezpłatny, niedługi (do 6 km) bieg po ulicach, leśnych ścieżkach i parkowych alejkach. Pamiętajcie pobiec może każdy, niezależnie od wieku, światopoglądu, płci i wytrenowania.

Tuż przed majowym weekendem w cztery strony Polski pobiegną z Piątka (środek Polski) Sztafety Polska Biega. Każdy biegający może się do nich zakwalifikować w otwartych eliminacjach w kilkunastu miastach.Więcej informacji na:www.polskabiega.pl

W ramach weekendu Polska Biega organizatorzy poznańskiego martonu organizują bieg.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania 9 maja br nad poznańską Maltę. Spotykamy się o godz 10:00 przy amfiteatrze. Do pokonania będzie jedno okrążenie jeziora maltanskiego (ok 5 km). Fitness Klub Gymnasion poprowadzi profesjonalną rozgrzewklę natomaist KB MANIAC przeprowadzi  trening. Będzie to zarazem pierwszy oficjany trening przygotowujący do startu w 10 POZNAŃ MARATON.

Zapraszamy wszystkich chętnych o różnym stopniu zaawansowania w przygotowaniach, bowiem, przygotujemy cykl treningów dla wszystkich zainteresowanych.

Patronem cyklu jest Gazeta Wyborcza, telewizja WTK oraz portal epoznan.pl .

Wkrótce cała Polska się rozbiega, przyłącz się do nas !

UWAGA! W lipcu ruszamy z akcją POLSKA BIEGA MARATON. Trener-reporter Wojtek Staszewski z kompletnych debiutantów zrobi drużynę gotową na 10 POZNAŃ MARATON. Rok temu się udało, i to jak!
{moscomment}