Monika Prendke "Biuro Maratonu Poznańskiego": Już tylko 3 dni pozostały do startu w 2 POZNAŃ PÓŁMARATON. Organizatorzy pracują pełną parą, tak by każdy element imprezy dopięty był na ostatni guzik, szykowane są puchary, medale, kończą się prace związane z pakowaniem pakietów startowych a wszystko po to, by w piątek biuro mogło przenieść się nad Maltę i rozpocząć wydawanie pakietów startowych dla zawodników. Przypominamy, że od piątku biuro wydłuża czas pracy, po to by każdy uczestnik zawodów mógł pobrać swój pakiet a każdy chętny mógł się jeszcze zapisać.

Godzinny pracy biura zawodów:

•          27 marca (piątek): od 15:00 do 20:00

•          28 marca (sobota): od 09:00 do 23:00

•          29 marca (niedziela): od 06:00 do 08:00

 

W sobotę 28 marca od godz 14:00 zapraszamy na PASTA PARTY, które odbędzie się w namiocie w pobliżu biura półmaratonu, będzie tam można m.in. zobaczyć krótki film z 9 Poznań Maraton, a w niedzielę zapraszamy na 2 POZNAŃ PÓŁMARATON. Start o godz 10:00 z ulicy Baraniaka nad Maltą. Na trasie nie zabraknie zespołów muzycznych, wiemy doskonale jak ich doping pomaga w pokonaniu dystansu. Zagrają znane zespoły jak Hot Fingers (zwycięzcy zeszłorocznego konkursu dla zespołów muzycznych w maratonie) czy Trez Kolorez grający reggae. Niektóre zespoły będą z nami po raz pierwszy m.in. Projekt V i Śledziucha. Mamy nadzieję, że również ich muzyka przypadnie biegaczom do gustu. (lokalizacja wszystkich zespołów na trasie znajduje się na stronie internetowej półmaratonu).


Kto wygra? Zapowiadają się wielkie emocje, bowiem udział w półmaratonie zapowiedziało aż 7 zawodników z Kenii, nie zabraknie też reprezentantów naszego kraju. Będzie Radosław Dudycz, Piotr Drwal. Również wśród Pań zapowiada się ciekawa rywalizacja, bowiem w biegu weźmie udział jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek, aktualna rekordzistka maratonu poznańskiego -  Wioletta Uryga. Jej rywalkami będą Gladys Otero z Kenii oraz wielokrotna wicemistrzyni Polski w półmaratonie i maratonie Edyta Lewandowska. Ta młoda kenijka (22 lata) w zeszłym roku ustanowiła swój rekord życiowy (1:14:26), natomiast Edyta Lewandowska może pochwalić się lepszą życiówką (1:13:58) również z 2008 roku. Kto wygra? Dowiemy się już za kilka dni.

Tradycją już poznańskich biegów długodystansowych stał się udział Prezydentów Miasta Poznania. Z numerem 1 pobiegnie Ryszard Grobelny - Prezydent Miasta Poznania, natomiast z numerem 2 Maciej Frankiewicz jego zastępca.

Serdecznie zapraszamy!


{moscomment}