W niedzielne przedpołudnie 26 kwietnia, uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon zmierzą się nie tylko na królewskim dystansie, lecz także w biegu OSHEE 10 km. Podobnie jak w ubiegłych latach obie konkurencje wystartują niemal jednocześnie z tej samej strefy startowej, zlokalizowanej przy Stadionie Narodowym. Dla uczestników krótszego dystansu organizatorzy przygotowali atrakcyjną trasę przez Stare Miasto, funkcjonalne pakiety startowe oraz wyjątkowe nagrody.

Zawodnicy obu biegów wystartują w tym samym kierunku z Wybrzeża Szczecińskiego,kierując się na Most Świętokrzyski. Po drugiej stronie Wisły ich drogi rozejdą się. Maratończycy pobiegną przez Powiśle na południe Warszawy, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km przebiegną przez okolice Starego Miasta. Finisz będzie wspólny – uczestnicy obu konkurencji przekroczą bramę mety na Błoniach Stadionu Narodowego.

Trasa biegu na 10 km, skierowanego do średniozaawansowanych biegaczy, prowadzi przez najbardziej atrakcyjne tereny warszawskiej Starówki. To doskonała okazja by w aktywny sposób spędzić czas w samym sercu stolicy – powiedział Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon. – Jest nam ogromnie miło, że w tym roku do grona partnerów wspierających Narodowe Święto Biegania dołączyła firma OSHEE, obejmując swoim patronatem bieg na dystansie 10 km.

Dla zawodników startujących w biegu OSHEE 10 km organizatorzy, wspólnie z firmą ASICS, przygotowali pakiety startowe, w których znajdzie się koszulka techniczna z dedykowanym imprezie nadrukiem, voucher zniżkowy na zakupy w Sklepbiegacza.pl, kupon rabatowy VITAY o wartości 10 zł do zrealizowania na stronie vitay.pl lub podczas tankowania na stacjach ORLEN oraz napój izotoniczny OSHEE for Runners.

Dokładny przebieg trasy biegu na 10 km: ul. Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski –
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie – ul. Wybrzeże Gdańskie – ul. R. Sanguszki – ul. Konwiktorska –
ul. Bonifraterska – pl. Krasińskich – ul. Miodowa – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Świętokrzyska – ul. M. Kopernika – ul. Tamka – Most Świętokrzyski – ul. Wybrzeże Szczecińskie – błonia Stadionu Narodowego.


Opłaty Startowe

MARATON
•    89,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.
•    150,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
BIEG NA 10 KM
•    59,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.
•    100,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
OPŁATA PROMOCYJNA
•    50,00 zł dla uczestników warszawskiego XXVI Biegu Niepodległości

{moscomment}