Już od najbliższej niedzieli 14 grudnia w ośmiu polskich miastach ruszają bezpłatne spotkania treningowe dla wszystkich chętnych, którzy chcą wystartować w ORLEN Warsaw Marathon 2015. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy ASICS i Sklepu Biegacza, którzy będą korzystać z programu treningowego przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Jerzego Skarżyńskiego. Spotkania treningowe będą odbywać się w niedziele w 8 miastach w Polsce, począwszy od 14 grudnia, aż do weekendu poprzedzającego ORLEN Warsaw Marathon.

Zajęcia są kontynuacją cyklu treningów, które przy okazji dwóch poprzednich edycji cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Każdego tygodnia w całej Polsce spotykało się kilkuset biegaczy, aby pod okiem profesjonalistów szlifować swoją formę do pokonania królewskiego dystansu, lub by po prostu aktywnie rozpocząć dzień w dobrym towarzystwie. W tym roku organizatorzy – ORLEN Warsaw Marathon, ASICS oraz Sklep Biegacza, zdecydowali się rozszerzyć listę miast, w których będą odbywać się treningi: są to Warszawa, Płock, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań i Wrocław. Zajęcia będą odbywały się w kolejne niedziele od 14 grudnia 2014 r. do 19 kwietnia 2015 r. (z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej 5 kwietnia 2015 r.).


Fot.: Małgorzata Lebda

Jako organizatorzy największej imprezy biegowej w Polsce czujemy się odpowiedzialni także za przygotowanie zawodników do startu. Dlatego wspólnie ze sprawdzonymi partnerami zapewniamy ekspertów, którzy bezpłatnie zadbają o formę biegaczy – mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

W tym roku trenerzy będą prowadzić zajęcia zgodnie z planem, który specjalnie na okoliczność treningów do ORLEN Warsaw Marathon przygotował autorytet w środowisku biegowym, Jerzy Skarżyński. Program treningowy zaleca aktywność fizyczną 4 razy w tygodniu według opracowanego zestawu ćwiczeń. Plan będzie aktualizowany przez eksperta każdego miesiąca po konsultacji z trenerami, którzy będą obserwować postępy uczestników.

Czego potrzeba, by cieszyć się z postępów na miarę nakładów prac? Trzeba treningu, a ściślej mówiąc mądrego treningu, a nie bezmyślnego zaliczania czasami nawet dużej liczby kilometrów. Bo nie o ilość w maratońskim rozwoju chodzi, a o jakość. Zacznijcie więc trenować, a w kwietniu – podczas ORLEN Warsaw Marathon – osiągniecie to, co zaplanowaliście – przekonuje Jerzy Skarżyński .

Dodatkową motywacją będzie nagroda dla regularnie uczestniczących w treningach. Każdy z biegaczy, który zaliczy 70% frekwencję otrzyma darmowy pakiet startowy na bieg maratoński podczas Narodowego Święta Biegania. Ponadto w ramach treningów planowane są spotkania z ambasadorami ASICS, testy obuwia biegowego oraz trójwymiarowe badanie stóp.

Artykuł pochodzi ze strony orlenwarsawmarathlon.pl

 

{moscomment}