Galerie 2013 - cz. 1 - cz. 7(fot. Dorota Świderska)
 
 
Tomasz Ignatowicz: Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) doceniło wysoki poziom sportowy i organizacyjny ORLEN Warsaw Marathon przyznając biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label. Tym samym maraton ORLEN-u dołączył do najważniejszych biegów na świecie.

IAAF to międzynarodowa organizacja zrzeszająca narodowe federacje lekkoatletyczne, sprawująca pieczę nad standardami przeprowadzanych zawodów w tych dyscyplinach. Światowa federacja uznała ORLEN Warsaw Marathon za jeden z najlepszych biegów w swojej klasie na świecie – maraton uzyskał status IAAF Silver Label, drugie najwyższe odznaczenie w trzystopniowej skali. Dzięki wyróżnieniu dołączył do globalnej elity zawodów biegowych i znalazł się w grupie imprez, do których należą m.in. takie maratony jak: Rock’n’Roll Madrid Marathon, SPAR Great Ireland Run w Dublinie, Ottawa Marathon, Dam tot Damloop w Amsterdamie, Venice Marathon, Blackmores Sydney Marathon.

Oznaczenie przyznawane jest biegom, które spełniają wymogi IAAF. Federacja doceniła ORLEN Warsaw Marathon za bardzo wysoki poziom organizacyjny oraz świetne wyniki sportowe. Niezwykle rzadko zdarza się, aby zaledwie po dwóch edycjach, bieg otrzymywał tak wysokie wyróżnienie!
 
W zaledwie dwa lata stworzyliśmy największą imprezę biegową w Polsce i w tej części Europy, która dzisiaj jest wzorcem standardów w tej dyscyplinie. ORLEN Warsaw Marathon to synonim światowego poziomu organizacyjnego, a także impreza, podczas której ustanawiane są nowe rekordy sportowe, dlatego też z wielką satysfakcją przyjęliśmy wyróżnienie IAAF – mówi Leszek Kurnicki, Szef Komitetu Organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.
 
ORLEN Warsaw Marathon został nie tylko doceniony przez IAAF. Wydarzenie dołączyło też do Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych (AIMS). Jego następna edycja została wpisana do oficjalnego kalendarza. Przypominamy, że w ramach przyszłorocznego ORLEN Warsaw Marathon zostaną również rozegrane 85. Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. Warto więc już teraz rozpocząć treningi i zapisać się do udziału w najbardziej prestiżowej imprezie biegowej w Polsce!


MARATON

OPŁATY PODSTAWOWE
-  89,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r. (UWAGA! Do 09.11.2014 r. opłata podstawowa została obniżona do 76,00 zł)
- 150,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
OPŁATY PROMOCYJNE
-  76,00 zł dla biegaczy, którzy debiutują na dystansie 42,195 km w ramach ORLEN Warsaw Marathon i ukończyli podczas wcześniejszych edycji przynajmniej jeden bieg na dystansie 10 km*
-  71,00 zł dla biegaczy, którzy ukończyli przynajmniej jeden bieg na dystansie maratonu
w ramach ORLEN Warsaw Marathon*
-  62,00 zł dla biegaczy, którzy ukończyli dwa biegi na dystansie maratonu w ramach ORLEN Warsaw Marathon*

*Stawka opłaty startowej obowiązuje do  28.02.2015 r.

BIEG NA 10 KM

OPŁATA PODSTAWOWA
-  59,00 zł obowiązuje do 19.04.2014 r.
-  100,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów
 
OPŁATA PROMOCYJNA
-  50,00 zł dla uczestników warszawskiego XXVI Biegu Niepodległości


Więcej informacji:
www.orlenmarathon.pl
www.facebook.com/orlenmarathon

 

 

 

{moscomment}