Etiopczyk Tola Tadesse zwyciężył w Orlen Warsaw Maraton. Jego wynik 2:06:55, to najlepszy rezultat jaki osiągnięto podczas maratonu rozgrywanego w Polsce.  Etiopczyk jest bardzo utytułowanym zawodnikiem i swojej karierze wygrywał już m.in. Maraton w Paryżu, a podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie zdobył brązowy medal. Drugi finiszował Omari Levy z Kenii (2:08:09). Trzecie miejsce zajął rekordzista Polski w maratonie - Henryk Szost, który jednocześnie został mistrzem Polski z niezłym wynikiem 2:08:55. Wśród kobiet najlepsza była Etiopka EHILE BIZUAYEHU - 2:30:30. Znakomicie spisała się druga na mecie Iwona Lewandowska - 2:32:42. Na dystansie 10 km triumfował Kenijczyk Martin Mukule - 29.03. W maratonie i towarzyszącym biegu na 10 km wzieło udział ok. 20 tys. osób z 40 krajów.