Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Należący do światowej czołówki maratończyk, Jaouad Gharib (rekord życiowy  – 02:05:27), wicemistrz olimpijski z Pekinu i mistrz świata z Paryża i Helsinek pobiegnie w pierwszej edycji ORLEN Warsaw Marathon, który odbędzie się 21 kwietnia. Oprócz niego w zawodach wezmą udział również najszybszy Europejczyk Henryk Szost (02:07:39) oraz utytułowani Dmitry Baranovsky (02:07:15) i Artur Kozłowski (02:10:58).

Zawodnicy pobiegną na królewskim dystansie 42,195 km. Uzupełnieniem biegu odbywającego się w randze 83. Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn, będą dystanse na 10 km oraz 3,33 km.

Cieszymy się, że tak znakomity maratończyk jak Jaouad Gharib  przyjął nasze zaproszenie do udziału w ORLEN Warsaw Marathon. Dzięki temu wszyscy miłośnicy biegania w Polsce będą mieli wyjątkową okazję zmierzyć się z absolutną światową czołówką – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Jest to kolejny dowód na to, że jako największa polska firma angażujemy się w przedsięwzięcia, które wyznaczają zupełnie nowe standardy nie tylko jeśli chodzi o oprawę wydarzenia, ale przede wszystkim ich poziom sportowy. 

ORLEN Warsaw Maraton aspiruje do europejskiej czołówki również jeśli chodzi o łączną pulę nagród, najwyższą w Polsce w biegach długich. O skali przedsięwzięcia świadczy również to, że partner wydarzenia, firma Mercedes-Benz zdecydowała się przeznaczyć nowego MERCEDESA CLA, jako nagrodę w konkursie, jaki zostanie przeprowadzony wśród wszystkich biegaczy, którzy zapiszą się na bieg maratoński lub bieg na 10 km i dobiegną do mety. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników biegu zostaną rozlosowane zegarki, które zapewni partner imprezy, firma TIMEX.

W przeddzień maratonu, 20 kwietnia, odbędzie się uroczystość otwarcia oraz charytatywny bieg na 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM. W imieniu każdego kto zdecyduje się na przebiegnięcie dystansu wokół Stadionu Narodowego PKN ORLEN przekaże 10 zł na stypendium dla uzdolnionej sportowo młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka.
{moscomment}