Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Już tylko niewiele ponad dwa tygodnie dzieli nas od pierwszej edycji ORLEN Warsaw Marathon. Przygotowania do największej imprezy biegowej w Polsce wkroczyły w decydującą fazę. Najnowsze mapy, kontrolne limity czasu oraz godziny funkcjonowania stref to najważniejszy pakiet aktualizacji ogłoszony przez Komitet Organizacyjny. Rejestracja internetowa trwa do 17 kwietnia!

Mapy – lokalizacja punktów nawadniania oraz odżywiania na trasie
Na oficjalnej stronie internetowej ORLEN Warsaw Marathon opublikowano najnowsze mapki biegów. Trasy nie uległy zmianie, natomiast zostały uzupełnione m.in. o lokalizację punktów nawadniania Saguaro oraz punkty odżywcze. Dodatkowo na mapie maratonu umieszczono tabelkę, która informuje co znajdzie się w danym punkcie zlokalizowanym na trasie. Wiedza ta z pewnością przyda się wszystkim biegaczom!
 

W odpowiedzi na sugestie zawodników biegnących na dystansie 10 km organizator przygotował wydzielone sektory czasowe w strefie startowej, które mają ułatwić osiągnięcie zakładanego czasu biegu. Szczegóły na temat ich rozlokowania, a także pozostałych stref, dostarcza nowa mapa Miasteczka Biegaczy, która także jest już dostępna na stronie internetowej wydarzenia.  

Limit czasu w biegu na dystansie maratonu
W nawiązaniu do Regulaminu ORLEN Warsaw Marathon (pkt. 4A i 4C) dotyczącego limitu czasu, Komitet Organizacyjny przypomina, że wszyscy uczestnicy biegu na dystansie maratonu muszą dobiec do mety w czasie nie dłuższym niż 06h:00min:00s., który będzie liczony od strzału startera.

Podjęto również decyzję o wprowadzeniu czasów kontrolnych na poszczególnym punktach pomiaru (co 5 km począwszy od 5 km), które mają ułatwić zawodnikom ukończenie biegu w końcowym limicie czasu. Limity zostały obliczone wg. zakładanego tempa ostatniego biegacza tj. 08min:25s. – 08min:30s. na 1 kilometr plus 15 minut startu i są wyszczególnione na mapie maratonu.

Uczestnicy, którzy po osiągnięciu półmetka (przyjęto 22,5 km trasy) będą przekraczać zakładany limit czasu na punktach kontrolnych o 15 min, zostaną zobowiązani do przerwania biegu i zejścia z trasy, ponieważ nie dobiegną do mety w ramach obowiązującego końcowego limitu czasu. Osoby zainteresowane będą mogły dotrzeć do mety Miasteczka Biegacza korzystając z podstawionych mikrobusów.

Powyższa zasada wynika z potrzeby możliwie szybkiego odblokowania zamkniętych ulic i została wprowadzona przez Organizatora w porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Policji w Warszawie.

Biuro Zawodów
Z przyczyn organizacyjnych Biuro Zawodów zostało przeniesione z budynku Stadionu Narodowego i będzie zlokalizowane na terenach zewnętrznych w pobliżu Miasteczka Biegaczy, wzdłuż al. Zielenieckiej. Korekcie uległy również godziny otwarcia biur.  

Biuro Zawodów: maraton oraz Biega na 10 km
17.04.2013 r. (środa), godz.: 14:00 – 20:00
18.04.2013 r. (czwartek), godz.: 14:00 – 20:00
19.04.2013 r. (piątek), godz.: 12:00 – 22:00
20.04.2013 r. (sobota), godz.: 08:00 – 23:00

Biuro Zawodów: Bieg na 3,33 km
17.04.2013 r. (środa), godz.: 14:00 – 20:00
18.04.2013 r. (czwartek), godz.: 14:00 – 20:00
19.04.2013 r. (piątek), godz.: 12:00 – 22:00
20.04.2013 r. (sobota), godz.: 08:00 – 16:30

Miasteczko Biegaczy
Znane są także godziny funkcjonowania Miasteczka Biegaczy, które będzie przeznaczone dla zawodników startujących na dystansie maratonu oraz 10 km. Miasteczko będzie otwarte w niedzielę w godz.: 07:00 – 16:30 i znajdą się w nim m.in. przebieralnie oraz depozyty.

Masaże
Hala masaży zostanie zlokalizowana w Miasteczku Biegaczy i będzie czynna w niedzielę w godzinach 10:00 – 16:30. Masaże będą przeznaczone będą tylko dla zawodników startujących na dystansie maratonu. 

Lidl Pasta Party
Startujący na dystansie maratońskim mogą skorzystać z przygotowanego specjalnie dla nich Lidl Pasta Party, które odbędzie się w sobotę na promenadzie wewnętrznej Stadionu Narodowego. Wstęp już od godziny 18:00 na podstawie okazanego vouchera, który będzie dodany do pakietów startowych. Początek Lidl Pasta Party zaplanowano na godzinę 19:00.  

***
ORLEN Warsaw Marathon to narodowe święto biegania, impreza jednocząca wszystkich amatorów sportu.
W trzech biegach na trzech dystansach - maraton, 10 km oraz charytatywny bieg na 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM - może pobiec praktycznie każdy. Dla wszystkich uczestników przygotowano bogaty pakiet startowy firmy ASICS. Na zwycięzców biegu maratońskiego czekają wysokie nagrody, a pierwsze tysiąc osób zostanie uhonorowanych rabatami na paliwo w postaci punktów VITAY. W trakcie imprezy zostaną rozegrane 83. Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Swój udział w ORLEN Warsaw Marathon zapowiedziało wiele znakomitych osobistości świata sportu, m.in. Henryk Szost, najszybszy maratończyk w Europie oraz Jaouad Gharib, wicemistrz olimpijski z Pekinu i mistrz świata z Paryża i Helsinek.

{moscomment}