Wyniki online
Strona Imprezy
Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

orlen warsaw maraton 2019 11

Rob: Marcin Chabowski został nowym mistrzem Polski w maratonie. O medale walczono w niedziele podczas 7. Orlen Warsaw Marathonu. Emocji nie brakowało.

Nowa trasa, dwa podbiegi i wietrzne choć słoneczne warunki. Oto co czekało na tysiące uczestników tegorocznego Orlen Warsaw Marathonu. Już po raz siódmy z rzędu, panowie stoczyli tu walkę o medale na królewskim dystansie.

Od początku na prowadzeniu znaleźli się trzej zawodnicy z Afryki, w tym jeden z faworytów czyli Kenijczyk Ezekiel Omullo, broniący tytułu ubiegłorocznego zwycięzcy. Liderująca grupa na pokonanie 21.1 km potrzebowała 1:04:45.

W pewnej odległości za nimi, znajdował się Marcin Chabowski, któremu przebiegnięcie  pierwszej części dystansu zajęło 1:04:36. Tempo było więc wysokie. Mocno ruszył też Arkadiusz Gardzielewski, który tracił do pierwszego Polaka tylko 4. sek. Na dalszych pozycjach plasowali się Mariusz Giżyński, Adam Nowicki, oraz Jakub Nowak. Cała trójka na półmetku zameldowła się z czasem 1:05:55-57. Walka o medale była zacięta.

orlen warsaw maraton 2019 15

orlen warsaw maraton 2019 3

Ostatecznie swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski w maratonie zdobył Marcin Chabowski, który uzyskał rezultat 2:13:10. Zawodnik STS Pomeranii Szczecinek musiał  sporo zapłacić za w większości samotny bieg. Po przekroczeniu mety był wykończony. Wspomniany wynik pozwolił mu zająć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Orlen Warsaw Marathonu.

Po raz drugi z rzędu wicemistrzem Polski został Mariusz Giżyński z czasem 2:13:25, doświadczony biegacz minął metę jako szósty - w klasyfikacji łącznej. Brąz  wywalczył Adam Nowicki, który aż o cztery minuty poprawił rekord życiowy na 2:13:28. Za podium mistrzostw znalazł się Jakub Nowak z rezultatem 2:13:41. Na pocieszenie zostaje mu jednak fakt, że uzyskał  najlepszy wynik w karierze.

orlen warsaw maraton 2019 4

orlen warsaw maraton 2019 6

Zwycięzcami 7. Orlen Warsaw Maratonu zostali Etiopczyk Regasa Bejiga, który w samej końcówce wyprzedził Ezekiela Omullo i uzyskał czas 2:09:42. Wśród pań najlepsza była Kenijka Sheila Jerotich, która ustanowiła nowy rekord imprezy rezultatem 2:26:06. Natomiast najlepszą z Polek została Aleksandra Lisowska, która zajęła 8. miejsce  z wynikiem 2:35:55.

W biegu towarzyszącym na 10 km najlepsi byli Polacy Tomasz Grycko, który pokonał dystans w 29:30, oraz Karolina Nadolska z czasem 32:31.